Фестивалимо у Ризі! Топчик найяскравіших фестивалів латвійської столиці

article-info

Рига місто з надзвичайно багатим минулим і строкатим сьогоденням. Це одне з місць, де душа радіє просто від того, що тут вдалося побувати. Столиця схожа на Балтійське море – ззовні здається спокійною і туманною, але всередині вирують пристрасті, які час від часу вихлюпуються через край. Не дивно, що тут безліч фестивалів та свят, на які з’їжджається купа народу. Не прогавте таку можливість і ви, оптимально для цього підходять тури вихідного дня в Ригу.

Що робити в Ризі?

1. Щоб подивитись в Ризі на легендарний Фестиваль Світла StaroRīga, до столиці з’їжджається ледь не півкраїни (плюс туристи). А подивитись є на що – це один з наймальовничіших фестивалів Латвії. Відбувається свято світла в середині вересня на головних вулицях Риги. Магія наповнює святкове місто, крім того, щорічна програма свята включає цікаві інсталяції – і щороку нові. 

 

2. Один з найвідвідуваніших фестивалів Риги є Ніч музеїв – власне, це не ніч, а цілий тиждень, коли можна відвідувати найвідоміші музеї безкоштовно. Серед них Ризький моторний музей, Латвійський етнографічний музей, Музейарт-нуво, Музей окупації Латвії, Військовий музей, Латвійський національний художній музей. Також фестивальна програма передбачає музичні концерти і театральні вистави на головних вулицях міста.

3. Та це далеко не все, що можна подивитись в Ризі. Є і набагато пікантніші речі, наприклад, фестиваль еротики з доволі тривіальною назвою «Erots». Проходить він у районі Ķīpsala, куди в середині лютого починають стікатися любителі «скуштувати заборонений плід». Звичайно, особам молодше 18 років вхід на цей захід буде закрито. 

4. Скуштувати плодів, але дозволених, можна в середині січня на фестивалі вуличної їжі Ризі. Вулиця Kalku відкрита для відвідування і дегустації національної кухні, насичений смак якої зігріє холодною зимою, а відчуття загального свята подарує радість і втіху. Кращі шеф-кухарі Латвії поспішають почастувати відвідувачів стравами, які вони готували, намагаючись враховувати побажання всіх і несучи щось нове в національну кухню. До речі, якщо сьогодні або в будь-якій іншій день захочеться випити алкоголь, слід враховувати, що купити його можна тільки до 22:00.

5. В середині червня проходить Metal show Open Air – захід, якого чекають багато любителів неформальної музики. В цей час серце Латвії наповнюється приголомшливим ревом гітар і стрімким стуком барабанів, а душа глядачів – драйвом. Хедлайнери ту завжди розкішні зі світовим ім’ям, тому такий тур вихідного дня в Ригу точно запам’ятається на все життя.

 

6. Ще один музичний фестиваль гримить в Ризі в кінці червня – Riga Ritmi – це джаз, блюз, поп-панк, реггі та ще багато чого цікавого.

7. Від пісень до наймасштабнішого фестивалю народного танцю та хору, який так і називається Свято пісні і танцю.))) Він проходить раз на 5 років. В цей час прогулянка Ригою обіцяє цікаві зустрічі з людьми в народних костюмах. А унікальні сувеніри, придбані на ярмарку, приуроченому до свята, стануть прекрасним нагадуванням про щасливі години, проведені тут. 

8. А от фестиваль Skaņumežs – це многоголосся звуків дикої природи, почути яке можна в середині жовтня. Тут збираються любителі розширити музичні межі, а саме свято відкриває цікаві місця Риги, бо кожен рік фест має нову локацію. 

9. Якщо хочете ближче познайомитись з культурою та дізнатись цікаві факти про Ригу, приїжджайте на міжнародний фестиваль Baltica – це унікальна можливість долучитися до традицій предків балтійського етносу. Свято проходить в середині червня кожні 3 роки.

Ось таким яскравим і колоритним може бути тур вихідного дня в Ризі. А ви вже обрали фестиваль, на який поїдете?