Фестиваль Сан-Фертін в Іспанії у самому розпалі!

article-info
Сан-Фертін фестиваль
Фестиваль Сан-Фертін

Хто ж іще, якщо не нестримні, життєрадісні і по-доброму божевільні іспанці можуть перетворити релігійне свято на справжнісінький карнавал, під час якого вулицями бігають бики… Зацікавились? Тоді поспішайте, адже фестиваль Сан-Фертін в іспанській Памплоні в самому розпалі!

Традиційно фестиваль Сан-Фертін проводиться з 6 по 14 липня в місті Памплона. В ці дні містечко буквально потопає традиційних біло-червоних тонах, а ще всі перебувають в постійному русі, з різних причин, про які ви дізнаєтесь трохи згодом.

На момент створення фестиваль Сан-Фертін дійсно був суто релігійним святом на честь Святого Фертіна, який у ХІІІ ст. врятував місто від чуми. Але іспанці не були б іспанцями, якби не привнесли в свято побільше веселощів та екстриму.

Фестиваль Сан-Фертін в Іспанії: хронологія подій

Биків забіг
Забіг биків

Починається святкування досить яскраво. Опівдні 6 липня, коли лунає постріл сигнальної ракети з балкона мерії, починається пишне святкування. «Слава Святому Ферміну!» – проголошує радник іспанською та баскською мовами і натовп, який вже встиг зібратись, підхоплює гасло. А далі починаються веселощі, адже присутні починають обливати один одного шампанським, яке при 40-градусній спеці саме вистрибує з пляшки.

Це день музичних концертів та вистав, виступів «Пеньяс» (гуртів народних інструментів), феєрверків та параду масок.

7 липня відбувається урочиста хода зі статуєю Сен-Ферміна, в його честь служиться меса. Але фішка фестивалю далеко не в цьому. Головною подією був і залишається забіг биків, і не якихось там сумирних корівок, а справжніх племінних бичків. Це особлива порода, виведена за кілька століть, неймовірно агресивна, бики кидаються на будь-подразнюючий рух. Ці тварини ніколи не відступають і атакують завжди, незалежно від того, кого вважають противником.

Забіги відбуваються весь тиждень, рівно о 8 ранку биків випускають з загорожі і 600-кілорамові туші несуться просто на вас. Колись ця небезпечна забава була простим перегоном бойових биків на арену для кориди. Сьогодні попереду биків біжить цілий натовп сміливців, чи то дурнів, які в такий спосіб вирішили перевірити свою мужність і фізичну підготовку, а заодно і підвищити вміст адреналіну в крові. Учасником забігу може стати кожен повнолітній, головне бути вдягнутим в білу сорочку та пов’язати шию червоним шарфом.

Корида
Корида

Ті глядачі, які цінують своє життя трошки більше, завчасно займають місця на спеціальних аренах і спостерігають за явно нерівним змаганням. Забіг триває всього лише 3 хвилини, але, повірте, вони вам здадуться вічністю.

Після того, як всі бики досягнуть арени їх заженуть в корали, і ввечері о 6:30 вони візьмуть участь в кориді, де їм належить битися вже з професійними тореро. Корида триває кілька годин.

Небезпечне, часто криваве, але разом з тим, інтригуюче свято, яке тебе буквально приворожує. Недарма ж Ернест Хемінгуей прославив цей фестиваль в одній з своїх книг. Саме після цього свято набуло широкого розголосу.

Святий Фертін – це ще й покровитель пекарства та виноробства, тому іспанці не жаліють для свого святого ні випічки, ні вина і туристи від них не відстають.Народні гуляння тривають до пізньої ночі. На наступний деньвсе повторюється, включаючи змагання в бігу з биками. І так всі дев'ять днів свята. Це своєрідний день Сурка по-іспанськи)))


Не пропустіть цей надзвичайний фестиваль, купуйте тури в Іспанію і вирушайте туди, щоб побачити все на власні очі, а може й взяти участь…