Екскурсії на Пафосі або не Афродітою єдиною

article-info
Кіпр Пафос
Пафос, Кіпр

Так вже сталось, що основною відомою пам’яткою Пафосу є камінь Афродіти. Місцеві жителі щороку заробляють на цьому бренді, нещадно експлуатуючи ім’я богині кохання в доречних і не дуже випадках.))) А між тим екскурсії на Пафосі – це не лише Афродіта, проте не будемо відступати від традиції і почнемо саме з неї.

Камінь Афродіти в Пафосі

Афродіта камінь Пафос
Камінь Афродіти в Пафосі

Так от про Афродіту. За легендою саме біля берегів Пафосу з морської піни народилась богиня кохання. Думаємо не треба пояснювати, що романтиків і закоханих зі всього світу тягне сюди, як магнітом.))

Легенда стверджує, що купання в морських водах цієї бухти допоможе зберегти кохання на все життя. Цим фактом безжалісно користуються організатори весіль, приманюючи до Кіпру безліч закоханих пар.

А ще кажуть, що заплив навколо каменя Афродіти омолоджує, додає життєвих сил і… чоловічого здоров’я. В решті-решт кому як не богині кохання про це знати?))) А загалом місце варте уваги і, якщо ви вже купили тур на Пафос, то чому б не зазирнути і сюди?

Археологічний парк Като Пафос

Като Пафос парк археологічний
Археологічний парк Като Пафос

Пафос буквально зітканий з древніх мозаїк, якими прикрашали не лише храми та вілли вельмож, а й звичайні будинки. Фрагменти цього унікального оздоблення частково вдалось зберегти і до наших днів. Найбільше їх археологічному парку Като Пафос. Він входить до списку пам’яток ЮНЕСКО, адже деякі фрески датуються ІІ-Vст. н. е. Крім знаменитих мозаїк, в парку можна милуватися руїнами замку Саранда Колонес, агорою, Одеоном та іншими старожитностями. Радимо приходити сюди зранку, коли в парку ще не багатолюдно і можна спокійно погуляти серед древніх пам’яток.

Королівські могили

Могили королівські
Королівські могили

Королівські могили на курорті Пафос – це стародавній некрополь, який тягне на таке собі підземне місто привидів. Ви тут не побачите звичайних могил, кожне поховання займає кількасот метрів і є точною копією будинків, в яких жили царі при житті. Деякі навіть мають колони, двори, скульптури. У центрі некрополю розташована площа. Скажемо чесно, атмосфера тут трошки моторошна і холодок пробіжить у вас по спині не раз і не два. Але для тих, хто любить полоскотати нерви і не переносить банальщину, гробниці саме те, що потрібно.

Асклепіон

Пафос Асклепіон
Асклепіон

Користуються популярністю екскурсії з Пафосу до руїн древнього храмового комплексу Асклепіон, що знаходиться неподалік курорту. Храм був побудований в честь бога медицини та лікування Асклепія, сина бога Аполлона та смертної жінки.

Навіть ті руїни, що збереглись до наших днів дозволяють уявити наскільки величним був храм. Храмовий комплекс мав кілька будівель, головних храм складалась з кілька рівневих терас, де і знаходилось головне святилище Асклепія.

Катакомби Святої Соломонії

Соломія Свята Катакомби
Катакомби Святої Соломії

Катакомби користуються величезною пошаною на Кіпрі, це місце, куди щороку стікаються сотні паломників. Вважається, що фісташкове дерево, яке росте перед входом в катакомби, може зцілювати від хвороб. Для того, щоб позбутись недугу потрібно пов’язати на дерево якусь свою річ і через рік хвороба відступить.

Печери були названі в честь мучениці Соломонії, останки якої все ще зберігаються в одному з гротів катакомб. В одній з легенд розповідається, що вона разом зі своїми синами бігла з Палестини і прибула сюди у ІІ столітті нашої ери. Однак незабаром їх схопили і прямо тут всі прийняли мученицьку смерть.

Середньовічний Форт Пафосу

Курорт Пафос має власний замок, а точніше – форт, його називають однією з найдревніших місцевих пам’яток, тому обов’язково зазирніть туди хоч на годинку)

Монастир Агіос Неофітос (Агіос Неофіт)

Монастир Агіос Неофітос – одна з найкрасивіших пам’яток курорту Пафос. Печери, в яких розміщено монастир, прикрашені унікальними фресками та розписами. А з оглядового майданчика відкривається приголомшливий вид на гори.

Пафоський парк птахів і тварин

Тварин і птахів парк Пафос
Парк птахів і тварин

Екскурсії по Пафосу просто не можуть оминути Пафоський парк птахів і тварин. Він був заснований відомим місцевим орнітологом Христосом Христофором. Спочатку збір екзотичних птахів був лише його захопленням, яке в подальшому переросло в досить прибутковий бізнес.

Сьогодні парк займає територію понад 100 тис. кв. м., де абсолютно мирно уживаються не лише птахи, а й ссавці та рептилії. Серед представників місцевої фауни можна побачити орлів, журавлів, фламінго, страусів і черепах, а також павуків, змій і верблюдів, мавп, тигрів, оленів, жирафів і багатьох інших. Крім вольєрів, тут є дослідницький центр і «дитячий садок», де відвідувачі можуть помилуватися дитинчатами тварин. Також в парку кілька разів на день проводяться шоу сов і папуг. А ви коли-небудь бачили папуг на велосипедах? Маєте шанс побачити))).

Вас зацікавив цей курорт з його дивовижними пам’ятками? Компанія « Поїхали з нами» запропонує вам кращі тури на Пафос. Вам ні про що не доведеться турбуватись, всі організаційні питання вирішують менеджери компанії. Ви лише обираєте і їдете відпочивати. Звертайтесь, адже курортний сезон у розпалі!