Довгий список «must to see» цікавих місць Чорногорії. Частина ІІ

article-info

Продовжуємо досліджувати менш популярні місця Чорногорії, які теж вас не розчарують. Крім того, вони не так густо напаковані нашим братом-туристом і це теж плюс. 

Особисто ми вважаємо, якщо вже приїхав до Чорногорії зі Львова або якогось іншого українського міста, то треба побачити по максимуму. Поїхали!

Скадарське озеро і Вірпазар

Так вже склалося, що Чорногорія зібрала в собі все найбільше: найбільший фіорд, найбільший каньйон, а тепер і найбільше озеро на Балканах – Скадарське озеро. Тут панує особлива атмосфера, озеро оточене старовинними фортецями, маленькими колоритними селами і, звичайно, самобутньою природою Чорногорії. Тут навіть кучеряві пелікани водяться.

Воротами в Скадарське озеро вважається село Вірпазар. Навесні в селі проходить фестиваль вина, хоча приїхавши сюди, ви в будь-який час можете влаштувати собі такий фестиваль)))) 

Лайфак: не радимо приїжджати до Скадарського озера в серпні. В цей час вода цвіте і ви зіпсуєте собі враження. Зате в травні-червні водна гладь вкривається лататтям)) 

Вхід в заповідник: 4 євро

Старе місто в Барі на заході

Всі знають про Старе місто в Будві, а от Старе місто в Барі незаслужено забуте. Це, між іншим, фактично музей під відкритим небом. Більшість будівель збереглись погано, але там є гарний акведук, а з пагорба відкриваються чудові панорами міста.

Лайфак: радимо йти в Старе місто над вечір, по-перше, не так жарко, по-друге, заходи сонця там фантастичні! 

Вартість: 2 євро

Фортеця Форте Маре в Херцег-Нові

Якщо ви любите фортеці і замки, то вам сюди. Фортеця Форте Маре в Херцег-Нові – не настільки популярне місце в Чорногорії, як скажімо, Святий Стефан, але в ній є своя чарівність. І, звичайно, панорами зі стін прекрасні. 

Вартість: 2 євро

 

Старе місто в Ульцині

Головна родзинка Ульцина в тому, що це найпівденніше місто Чорногорії. Воно тісно межує з Албанією і багато чого від неї взяло. Саме тому Ульцин не схожий на жодне інше місто Чорногорії. 

Вартість: безкоштовно

Жіночий монастир над Святим Стефаном

Мало хто знає, що над островом Святий Стефан є жіночий монастир. Черниці живуть у простеньких дерев’яних зрубах і з радістю приймають гостей. На території монастиря є кілька цікавих місць. 1. Старий цвинтар з прекрасним краєвидом на Святий Стефан. Піднятися на оглядовий майданчик можна пішки по старих кам’яних сходах. 2. Водоспад. 3. Зручна лавка вище по дорозі з космічним краєвидом на затоку.

Півське озеро і рафтинг на річці Пива

Поговоримо про розваги в Чорногорії, для цього вирушаємо на Півське озеро на заході країни. Тут найкращий в світі рафтинг, а бонусом є яскраві краєвиди та первозданна природа Монтенегро. Сюди можна доїхати на машині або замовити одноденну екскурсію.

Печерний монастир Дайбабе

Монастир високо в горах буде, передусім, цікавий віруючим. У печерах є зображення святих. Кажуть, вони були там ще до заснування монастиря. В печери можна зайти і поклонитися святим мощам. 

Вхід: безкоштовно

Старі дороги від Петровац і вздовж хребта від Вірпазар

У Чорногорії безліч старих доріг, якими несподівано приємно подорожувати. Ми радимо обрати стару об’їзну дорогу з Будви в Подгорицю. Вона подарує вам приголомшливі безкоштовні краєвиди. 

Або ж вирушайте старою дорогою вздовж хребта за Вірпазар. Спочатку помилуєтесь пейзажами Скадарського озера, потім дорога максимально близько пройде вздовж кордону з Албанією і розвернеться назад в бік Чорногорії. Шлях хоч і вузький, але дуже мальовничий. Повірте, ви втомитесь робити зупинки для фото.

Шлях хоч і вузький, але дуже мальовничий. Повірте, ви втомитесь робити зупинки для фото.