Cвятий Афон, «ті, що ширяють у хмарах», джерело вічної молодості та інші сюрпризи курорту Халкідіки в Греції

article-info
Греція Халкідіки
Халкідіки, Греція

Ще з шкільної парти ми всі добре знаємо, що Греція – це колиска ледь не половини світових легенд та міфів. Саме тому екскурсії в Халкідіках такі цікаві, адже кожна пам’ятка має не лише свою неповторну історію, а й самобутню чарівну легенду. Та що там! Сам півострів в формі тризуба – це вже легенда.

Як утворився курорт Халкідіки в Греції?

Халкідіки райський курорт Греція
Райський курорт Халкідіки

З вашого дозволу ми відкинемо всю нудну інформацію з уроків географії і розповімо вам красиву легенду. Так от. Жили-були на світі два фракійські титани Сітон і Афон, які безтями закохалися у красиву русалку Палін. Боротьба за серце холодної красуні набула такого розмаху, що врешті прогнівила бога морів Посейдона. Розлючений бог кинув в півострів, де жили титани свій тризуб, назавжди розділивши узбережжя на три частини.

Що подивитись в Халкідіках?

1. Святий Афон

Афон святий
Святий Афон

Звичайно ж головною пам’яткою курорту Халкідіки в Греції є вічний і величний святий Афон. На сьогоднішній день Афон – це автономна грецька республіка, на території якої розташовані 20 православних монастирів (більше будувати не дозволено), 12 скитів, а також келії, кафісми, ісіхастерії.

Перекази розповідають, що саме до берегів Афону причалив корабель з Пресвятою Богородицею та апостолом Іоанном Богословом. Діва Марія була настільки зачарована красою цих місць, що попросила їх у Бога в спадок. Син, звичайно, не відмовив, через це Афон ще називають «садом Богородиці». Богородиця – єдина жінка, яка ступала на ці землі, саме тому вхід в православну державу закритий для всіх жінок. Відвідувати Афон мають право лише чоловіки з спеціальною візою – діамонітіріон. Щорічно тисячі віруючих здійснюють паломництво в Афон.

Для тих, кому не пощастило потрапити в чернечу державу, пропонуються круїзи навколо Афону, під час яких можна милуватися берегами і монастирями Афона з відстані 500 метрів.

2. Монастирі Метеори

Метеори монастирі
Монастирі Метеори

Друга за популярністю пам’ятка на курорті Халкідіки в Греції – це монастирі Метеори. Дослівно назва монастирського комплексу перекладається дуже поетично «ті, що ширяють у хмарах». Причина такого одухотвореного імені досить проста, адже всі монастирі побудовані на верхівках скель на висоті 600м над рівнем моря. Перший монастир – скит Святого Духа був збудований відлюдником Варнавою у 950-970 роках.

На сьогоднішній день для відвідування відкриті 6 монастирів: 4 чоловічих («Варлаама», «Преображення Господнього», «Святого Миколая Анапавсаса», «Святої Трійці») і 2 жіночих ( «Русанів або монастир святої Варвари», «Святого Стефана»). Кожен з цих монастирів – це невеличкий шедевр зі своєю історією, унікальною архітектурою, неповторними розписами, фресками, мозаїками, іконостасами, древніми рукописами та іконами. Нерідко тури в Халкідіки купують лише для того, щоб потрапити сюди.

Варто знати, що в монастирі пропускають в певні дні та години. Ваш одяг має бути повністю закритим (ноги і руки до зап’ясть), жодних шортів, майок або коротких спідниць. На території монастирів не можна знімати і фотографувати.

Для зручності підйому на території комплексу обладнані сходи, а між деякими монастирями перекинуті надійні мостики.

3. Гора Олімп

Олімп гора
Гора Олімп

Побувати в Греції і не піднятись на Олімп, це все одно, що бути в Римі і не бачити Колізей або бути в Венеції і не покататись на гондолі, ну основну думку ви зрозуміли. Дозвольте собі розкіш відчути себе грецьким богом або богинею – здійсніть підйом на Олімп!

До речі, на Олімпі гірських вершин аж 4: пік Мітікас (2918 метрів), пік Скольо (2912 м), пік Скала (2866 м) і пік Стефані (2905 м). Останній ще називають Троном Зевса. Саме тут запалюють знаменитий олімпійський вогонь.

Загалом піший підйом на гору Олімп займає близько 3 годин. Проте жертвувати своїми ногами не обов’язково, на вершину прокладена автомобільна траса, є велосипедні і альпіністські маршрути.

4. Діон – місто Зевса

Місто Зевса Діон
Діон - місто Зевса

Раз ви вже видряпались на Олімп, мусите побачити стародавнє місто Зевса – Діон. Це справжній райський куточок, що потопає в зелені та прохолоді (абищо древньогрецький бог не обрав би своєю резиденцією). Саме в Діоні знаходиться знаменитий жертовний камінь грецьких богів.

Діон – це справжній музей під відкритим небом. Тут збереглась унікальна архітектура: широкі вулиці, вимощені плитами, статуї богів, зведені за указами Олександра Македонського, великий комплекс термальних бань з керамічними і свинцевими трубами, бронзовими кранами і кам'яними акведуками. Шкода лише, що від храму Зевса до наших днів дійшов лише фундамент. Проте його втрату компенсують дивовижні древні мозаїки, якими прикрашали будинки як в середині, так і ззовні.

5. Печера Петралона в Греції

Греція Петралона печера
Печера Петралона

Ласкаво просимо в справжнісіньке підземне царство з химерними сталактитами, що вигинаються під неймовірними кутами. Це світ світла і тіней, кам’яних склепінь, просторих печер з вузькими переходами і спокійними озерами. Гучна луна від кроків і, в той же час, глуха тиша залишають абсолютно непередаване враження.

Варто додати трішки уяви і можна побачити, як колись тут розводили багаття первісні люди. Саме в Петралоні буди знайдені останки найдревнішої людини Європи. Вік знайденого скелета становить 700 000 років. Останки знайшли серед слідів вогнища, яке також вважається найдавнішим в Європі свідченням використання вогню. В печерах є музей, де зберігається все, що коли-небудь було знайдено в грецькому Петралоні.

Довжина печери близько 2 км та екскурсійний маршрут значно коротший, тому ви не втомитесь, навіть, якщо при прийдете на екскурсію з дітьми. Постійна температура в печерах 17 °С.

6. Долина Темпі в Греції

Темпі долина
Долина Темпі

Надзвичайно гарна, казкова долина Темпі розташована між горами Олімп і Осса. Щороку сюди стікаються тисячі туристів, щоб помилуватися красою долини і не лише.

Місця тут і справді дивовижні. Там, де річка пробиває собі шлях через прямовисні скелі розкинулась приголомшливо прекрасна долина Темпі, що потопає в зелені платанів та дубів. Тут до сьогодні зберігся старий замок Платамон, побудований у візантійському стилі в 10 столітті.

Долина Темпі в Греції – це ще й священне місце, місце паломництва тисяч віруючих. Адже саме тут розташований печерний Храм Святої Параскеви.

Потрапити в нього можна лише пройшовши через підвісний міст. Поруч з храмом є підземне озеро, з якого б'є джерело Св. Параскеви. В долині розкинулись і інші цілющі джерела. Наприклад, одне з них лікує хвороби очей, а от джерело Афродити, за переказами, може повертати красу. Вода в долині Темпі дійсно дуже смачна і прохолодна.

7. Термальний курорт Лутраки

Курорт термальний Лутраки
Термальний курорт Лутраки

У мальовничому куточку дикої природи в оточенні зелених лісів, глибоких ущелин, скелястих круч, багатих природними пам'ятками та історичними знахідками печер, протікає річка Термопотамос з цілющою водою. Тут працює знаменитий лікувальний spa-курорт Лутраки з цілодобовими критими ваннами і басейнами з термальною водою і басейнами під відкритим небом.

Популярність турів в Халкідіки не рідно зумовлена саме термальними джерелами, які заспокоюють нервову систему, дарують дорогоцінний спокій серцю. А ще багато жінок приїжджають до термальних джерел з надією позбутися гінекологічних проблем.

Крім відомого гідротерапевтичного центру на курорті Лутраки розміщене найбільше на Балканському півострові казино.

Компанія «Поїхали з нами» пропонує вам замовити тур на Халкідіки і на власні очі побачити всі ці дива. Адже, як говорили мудрі: «Краще один раз побачити, ніж 100 разів почути». Знайдіть час для відпочинку приходьте до нас!