Чим цікавий Занзібар для українського туриста

article-info

Поїздка в Занзібар, зазвичай, асоціюється з морем та пляжем, однак зовсім не обов’язково всю відпустку пролежати на узбережжі. Острів має чим здивувати нашого брата в архітектурному плані. Тим більше Занзібар не такий вже й великий, і його завиграшки можна обійти пішки. А ми накреслимо приблизний маршрут.

Що подивитись на Занзібарі?

Почнемо з географії. Столиця Занзібару – Стоун Таун (Кам’яне місто), тут знаходяться всі адміністративні споруди і майже всі історичні пам’ятки.

Стоун Таун та околиці

Найбільш масивною пам’яткою міста, яку ви в жодному разі не оминете, є надзвичайно гарний палац королеви Фатум. Неофіційно його називають палацом чудес, бо тут вперше з’явились такі «чудеса», як каналізація і водопровід, до того про такі інновації на островах навіть не чули. )))

А от однією з найефектніших споруд Стоун-Тауну, безперечно, є мечеть Малінді з незвичайним мінаретом конічної форми.

Улюбленим місцем туристів є Старий диспансер. Його фасад прикрашають вишукана ліпнина, приголомшливі ажурні балкони і вітражі. Спочатку власником будинку був лікар, який жив на горішніх поверхах, а внизу тримав лікарню. Зараз у будинку працює невеликий музей.

До речі, про музеї, любителям історії варто зазирнути в Національний музей Занзібару. Тут велетенська колекція місцевих старожитностей.

А от про життя місцевих султанів більше розкаже палац-музей султанів династії Аль-бусідо. Тут зібрані особисті речі правителів, фотографії, картини, вбрання і прикраси. А в саду палацу живуть справжнісінькі гігантські черепахи. Це одне з найбільш цікавих місць Занзібару.

Мало хто знає, окрім запеклих фанатів, що Фреді Меркьюрі родом з Занзібару. Зберігся навіть будинок, де він жив до переїзду. Щоправда, всередину ви не потрапите, зараз там живе звичайна родина, яка немає жодного стосунку до музиканта.

Ми часто радимо своїм туристам відвідувати місцеві ринки. Ця поїздка не стане виключенням. Звичайно, це не визначне місце Занзібару, але де ще можна на повну відчути місцевий колорит? Екзотичні фрукти, яскраві традиційні вбрання жінок, пряні аромати спецій і тропічних квітів. Ви гарантовано купите щось екзотичне і спробуєте щось не менш екстравагантне.

За автентичними сувенірами можна поїхати в Старий форт. Тут знаходиться ярмарок майстрів всіх можливих напрямків. А вечорами в стінах старого форму влаштовуються театралізовані вистави. Форт – один з найактивніших молодіжних культурних центрів острова.

Оце власне і все, чим може похизуватись Стоун Таун, хоча вузькими, кам’яними вулицями приємно просто гуляти.

Якщо рухатись на північ за межі міста, рано чи пізно у вас на шляху виникнуть руїни палацу Мтоні. Колись палацовий комплекс складався з двох будівель: в одній жив султан Саїд-бін-Султан, інша була добудована трохи пізніше і стала домівкою для дружин та наложниць султана Баргхаша. На жаль, палац Мтоні знищила пожежа в 1889 році.

Плантації спецій та інші природні пам’ятки острова

Ваш відпочинок в Занзібарі повинен включати поїздку хоча б на одну плантацію спецій, а ще краще на плантацію, а потім на завод з переробки спецій. Ви просто не пробачите собі, якщо не зробите цього!

Одна з таких плантацій знаходиться неподалік палацу Мтоні. Тут вирощують ваніль, гвоздику, мускатний горіх, десятки різних видів гострого перцю, імбир, шафран і куркуму, заготовляють корицю та ще десятки інших більш екзотичних спецій.

Ще одна плантація знаходиться на острові Мафія, де не лише можна погуляти заростями ароматних спецій, а й попірнати до надзвичайно гарних коралових рифів та поплавати серед китових акул. Мало, що порівняється з цим за гостротою відчуттів! На острів Мафія можна замовити екскурсію з повним набором вище перерахованих розваг та відвідуванням місцевих селищ. Дуже-дуже рекомендуємо.

Заслуговує на увагу і острів Пемба, де знаходяться плантації бананів, рису, квасолі і спецій. Це досить тихе і мало освоєне туристами місце, де можна познайомитися з місцевими «чаклунами» і «знахарями», зайнятися дайвінгом, вивчити визначні місця. Дістатися до острова можна на літаку або поромі, він досить далеко від Занзібару, але поїздка безперечно варто витраченого часу.

Ще одне містичне і цікаве місце на Занзібарі – печери Мангапвані. Місцеві вважають, що вони мають магічні властивості. Магічні чи ні, але самі печери надзвичайно гарні. Це неможливо описати, це потрібно бачити!

Природною родзинкою Занзібару є коралові лагуни на курорті Нунгві. Багатий підводний світ робить місцеві пляжі найкрасивішими на архіпелазі.

Всією родиною можна сходити в Джозані парк. Національний парк є притулком для декількох видів мавп, серед них унікальні червоні колобуси. Маленькі мавпочки живуть лише тут і абсолютно не бояться людей.

Ще у парку мешкають різні види птахів і дрібних тварин. Дітей дуже радують мініатюрні антилопи дук-дук. Унікальним є і саме місце розташування заповідника – манговий ліс, один з останніх збережених на острові.

То що, ви готові летіти з нами вивчати Занзібар? Тоді приходьте бронювати місця на тур. Ми чекаємо!