Чи любите ви замки так, як їх люблю я? Про 6 найгарніших замків Європи

article-info
Нойшванштайн замок
Замок Нойшванштайн

Якщо ви, так як і я, трошки схиблені на замках, ви отримаєте справжній кайф від цієї статті. Отже поговоримо про 6-ку найкрасивіших замків бабці Європи. Не в усіх цих замках я була, але дуже хочу, особливо в останній.

6. Замок Карлштейн, Прага

Прага Карлштейн замок
Замок Карлштейн, Прага

Заслужене 6 місце отримує романтичний Карлштейн, що недалеко від Праги (20-25 хвилин електричкою, якщо бути точним).

Карлштейн саме такий, яким ви уявляли собі середньовічний замок. Сам він розташований на високому пагорбі, а внизу розкинулось мальовниче містечко з однойменною назвою, де зараз торгують не шерстю і харчами, а сувенірами.

Як на мене, найбільша цінність замку – це краєвиди, які відкриваються з його стін (а ще там непогане королівське ліжко і потаємний хід до покоїв королеви, ключ, від якого був тільки у короля. Оце я розумію контроль!).

В самому замку вам запропонують 3 екскурсії. Найдешевша триває близько години і має дещо обмежений доступ. Найдорожча відкриє вам двері у всі закапелки замку, зокрема в скарбницю, щоправда триває вона майже 4 години.

В будь-якому випадку, не зайвим буде розбавити відпочинок в Празі, подорожжю в Середньовіччя. Якщо вас занесе туди у вересні обов’язково затримайтесь на свято збору винограду.

5. Замок Пена, Лісабон

Лісабон Пена замок
Замок Пена, Лісабон

Замок Пена поблизу Лісабону заслужив 5 місце своєю оригінальністю. Він поламає всі ваші стереотипи, стосовного середньовічних замків, хоча б своєю божевільною палітрою.

Заради справедливості зазначу, що першочергово палац був класичного забарвлення, перефарбували його в цей дивовижний каламбур кольорів лише в ХХ ст., від чого, на мою думку він лише виграв.

А от інтер’єри замку доволі нудні і прозаїчні (якщо так можна сказати про королівські палати). Тому раджу більше часу проводити на замкових терасах, з них відкривається вид на зелену долину, середньовічний замок Маврів; в ясну погоду можна навіть побачити Міст 25 квітня і Статую Христа, а в похмуру – відчуття таке, наче палац ширяє в хмарах.

Крім самого Паласіо-да-Пена, варто відвідати і екзотичний сад навколо нього.

4. Замок Бран, Брашов

Брашов замок Бран
Замок Бран, Брашов

Четверте місце за відповідний антураж отримує замок Бран в Трансильванії, більш відомий, як замок Дракули. Тож, якщо ви любите страшилки, а ваша дівчина замки… ну ви зрозуміли куди їхати.

Не хочеться вас розчаровувати, але історичних доказів, що Влад Цепеш дійсно жив там немає. Та й сама постать князя настільки овіяна міфами (дякуємо Брему Стокеру, зокрема), що відділити правду від вигадки буває надзвичайно важко. Цим і користуються турагенства, створюючи відповідний імідж для замку Бран. Хоча і сам по собі замок дуже гарний, але навряд чи він збирав би стільки туристів, якби не легенда.

При чому вампірський образ експлуатується масово. В місцевих сувенірних крамничках можна купити накладні зуби, штучну кров, маски та інші «милі» дрібнички, а в місцевих пабах сміливці можуть посидіти або полежати… в труні. Тож, якщо ви не надто забобонні, в Брашов варто приїхати.

3. Імперський замок Райхсбург, Кохем

Кохем Райхсбург імперський замок
Імперський замок Райхсбург, Кохем

Райхсбург ніби зійшов зі сторінок середньовічних романів. Монументальна споруда домінує над містом і приковує погляд. Здається, що за останні пару тисяч років тут мало що змінилось і це насправді підкупає. Бо де ще стояти старовинному замку, як не серед первозданної природи? Коротше, кажучи, якби я була середньовічною принцесою, то хотіла б жити саме в такому замку.

Крім того, на відміну від інших фортець, тут і в середині є на що подивитись. Наприклад, обідня зала повністю вкрита філігранною різьбою. Є тут готична кімната і кімната, що має хрестоподібну стелю, на якій зображені образи Мужності, Мудрості, Справедливості та Врівноваженості. Та всі секрети замку, розповідати не буду, приїжджайете і самі подивитесь.

2. Мон Сен-Мішель, Франція

Франція Мон Сен-Мішель
Мон Сен-Мішель, Франція

Казковий замок-місто Мон Сен-Мішель просто зобов’язаний бути у ваших списках під час поїздки у Францію. Другого такого замку просто не існує!

Самотня гора посеред абсолютно плоскої рівнини, увінчана монастирем і оточена неприступними стінами. Життя містечка підпорядковано приливам і відпливам, які двічі на добу перетворюють цю рівнину на бурхливий океан.

За головними воротами починається вулиця GrandRue, обрамлена старовинними будиночками, сувенірними крамницями і забита туристами. Щоб піднятись до головної окраси міста – абатства Сен-Мішель, варто підніматись вздовж укріплень. Врахуйте, що підйом доволі крутий.

На огляд Мон Сен-Мішель виділіть мінімум півдня. Всі блогери радять дочекатися припливу, який триває майже годину, адже явище це має бути грандіозне.

1. Замок Нойшванштайн

Нойшванштайн замок
Замок Нойшванштайн

І нарешті! Моя мрія – символ Баварії – замок Нойшванштайн.

Замок-казка, що заховався в лісових масивах Баварських Альп, справжній шедевр, який заслужив шалену популярність у туристів і приносить нечуваний прибуток Німеччини. Нойшванштайн став прототипом замку Сплячої красуні в Паризькому Діснейленді, джерелом натхнення Чайковського для балету "Лебедине озеро" і втіленням любові Людвіга II до музики Вагнера.

До речі те саме легендарне озеро Schwansee (Лебедине озеро) знаходиться біля замку, а сама назва замку перекладається як «Нова лебедина скеля».

Ще одна родзинка замку, про яку мало пишуть в блогах – це Грот – прояв невгамовної уяви короля. Власне це кімната стилізована під печеру, у якій навіть водоспад є.

Черги там величезні, можна і годину простояти, тому радимо купити квиток онлайн заздалегідь.


Ось такими я бачу 6 найкрасивіших замків Європи, хоча замків там набагато більше і кожен обирає собі до смаку. Маємо надію вам сподобалось. До зустрічі!