Більше, ніж аеропорт або Чого чекати від турів у Тіват?

article-info
Чорногорія, Тіват
Тіват, Чорногорія

А ви досі вважаєте, що Тіват в Чорногорії – це лише аеропорт? Ми розкажемо наскільки ви помилялись і чому тури в Тіват треба купувати вже зараз.

5 причин поїхати на відпочинок в Тіват (Чорногорія)

1. Зручна транспортна розв’язка. Вам не треба нікуди їхати, адже тут розташований один з основних аеропортів країни. Плюс, звідси не проблема виїхати практично на будь-яку екскурсію. є

2. Нижчі ціни порівняно з іншими, більш розкрученими курортами.

3. Невелика кількість туристів (поки що!).

4. Свої пляжі.

5. Прекрасна природа (хоча вся природа Чорногорії прекрасна, але все ж).

Про аеропорт, житло та інші побутові нюанси

Тіваті в відпочинок
Відпочинок в Тіваті

Якщо ви їдете на відпочинок до Чорногорії, Тіват – це саме той аеропорт, куди ви прилетите в 90% випадків. Туристів, які приїхали по путівках, швиденько пакують по автобусах і вже за якихось півгодини вони можуть валятися на пляжі.

Туристам, які приїхали на відпочинок до Тівату своїми силами, даємо кілька безцінних порад:

1. Бронюйте житло заздалегідь. Звичайно, ви зможете знайти житло і на місці, але в такому випадку шанси зекономити практично рівні нулю.

2. Якщо ви бронюєте житло не на перевірених сайтах, типу Booking, уточнюйте чи включає вартість житла туристичний збір (0,8 євро з людини за добу). І краще заздалегідь зробіть ксерокопію паспорта, адже вона може знадобитись господарю житла.

3. Якщо вам потрібен транспорт від аеропорту, рекомендуємо скористатись сервісом Kiwitaxi. При попередньому бронюванні авто ви можете зекономити до 50% вартості перевезення.

Чому варто купувати гарячі тури в Тіват?

Бухта Боко-Которська
Боко-Которська бухта

Знаєте, як визначити чи курорт дійсно хороший? Подивитись чи відпочивають на ньому місцеві. Це якраз про цей курорт. Туристи мало про нього знають і часто недооцінюють. Саме тому дешевими путівками в Тіват нікого не здивуєш. Хоча ми переконані, що це дуже скоро зміниться. На те є об’єктивні причини.

1. Тіват знаходиться в одній з наймальовничіших бухт Чорногорії – Боко-Которській. До слова, вода тут тепліша, ніж в Будві, але не така солона.

2. Менше туристів, відповідно менше бруду на пляжах і більше місця. Плюс в Тіваті якраз збудували велику і гарну набережну PortoMontenegro.

3. Окрім моря і пляжів, тут є два розкішні парки: Великоградский парк і Зупа.

Пляжі в Тіваті

Belane пляж
Пляж Belane

Одразу дещо уточнимо. Не надто добросовісні туристичні сайти часто збирають пляжі зі всієї округи і приписують їх Тівату. На ділі виходить, що описаний в статті пляж знаходиться за 10, а то і 30 км. Якщо ви орендуєте машину, то це не проблема, але так роблять одиниці.

В самому Тіваті пляжів небагато. Вони або належать готелям або розташовані на певній відстані від центру. Зате вони не перевантажені і навіть, якщо ви прийдете об 11 годині, то зможете спокійно лягти і розслабитись.

Другий важливий нюанс – більшість пляжів Тівата – це бетонні плити з оснащеним спуском до моря. Тому про пісок або гальку доведеться забути. Компенсують такий неромантичний і не морський відпочинок в Тіваті міські парки, що знаходяться неподалік. Стрункі кипариси та сосни наповнюють повітря приємним запахом хвої.

Нарешті про самі пляжі Тівата. До міських пляжів належать Бєланов (Belane) довжиною 100-150 м і Жупа (Zupa) довжиною 550 м. Покриття – дрібна галька.

Пляж Бєланов маленький і майже немає розвиненої інфраструктури, зате Жупа дуже великий і просторий. Є платні та безкоштовні зони. Пляж впритул примикає до парку. Крім стандартного набору кафе шок, тут можна знайти водні розваги: «таблетка», каное, особливо популярні водні лижі. Лайфак: з боку Палацу Спорту на парковці зазвичай більше вільних місць.

Ще один пляж, який ми вирішили віднести до міських пляжів – Селяново. Він знаходиться на однойменному мисі за 2 км від міста. Пляж піщано-гальковий, розташований серед мальовничих скель. Інфраструктура теж розвинена на належному рівні, тобто є кафе, бари, паркова і навіть невелика пристань.

Заміські пляжі Тівата

DonjaLastva пляж
Пляж DonjaLastva

Якщо ви вже геть розчарувалися і змирилися з тим, що піску вам не бачити, як власних вух. Повідомляємо, що тур в Тіват ви купляли недарма, адже піщані пляжі тут все-таки трапляються – це пляж Донья Ластва (DonjaLastva). Щоправда розташований він за 3 км від міста, але за розкіш, як то кажуть, треба платити. Пляж не надто перевантажений відпочиваючими, тому тепла місцинка тут знайдеться завжди.

Ще один хороший, просторий пляж знаходиться за 4 км від Тівату – Опатово. Великий пляж умовно поділяє на дві частини маяк. Тут інфраструктура краща, ніж в Донья Ластва. На пляжі є дерева, тому тут можна з комфортом відпочивати навіть в полудень.

Найдалі від Тівату знаходиться пляж на острові Квітів, десь приблизно 5 км від міста. Пляж огинає весь острів і ділиться на кілька невеликих дрібногалькових пляжів. Плюси пляжу: густо насаджені дерева, безліч рідкісних рослин, що ростуть лише на цьому острові, старовинна церква Архангела Михаїла. Мінуси: не надто розвинена інфраструктура. Рекомендуємо пляж тим, хто не може довго перебувати на сонці.

Пам'ятки Тівата

Тівату сад ботанічний
Ботанічний сад Тівату

Тури в Тіват зі Львова можуть подарувати не лише хороший пляжний відпочинок, а й доволі цікаву екскурсійну програму. Отже, що цікавого можна подивитись в цьому невеличкому містечку?

Свою мандрівку починайте з центра міста. Стара частина (Gornja Lastva) знаходиться на високому плато, 300 м над рівнем моря, тому звідти відкривається просто фантастичний вид на бухту.

Далі варто побачити середньовічний палац «Буча». Власне, це цілий палацовий комплекс, що складається з 5 будівель. Палацу майже 500 років. Рухаємось далі від центру. На острові Квітів є дуже гарний монастир Архангела Михайла (Міхольска Превлака), який датується VI ст. Також на острові є Троїцький храм, де зберігаються мощі 70 превлакских мучеників – отруєних ченців.

А от острів Святого Марка колись був елітним курортом для людей з тугими гаманцями. Причому курорт був доволі ексцентричним: тут стояли прості солом’яні хатини і не було жодних благ цивілізації: електрики, водопроводу, мобільного зв’язку. Зараз доступ на острів закритий. Ходять чутки, що там збираються будувати 6-ти зірковий СПА-курорт.

Ботанічний сад Тівату просто грандіозний. Сюди протягом декількох століть чорногорські моряки звозили найекзотичніші рослини зі всього світу.

Наостанок прогуляйтесь по новоспеченій набережній PortoMontenegro, яку збудували спеціально для розкішних яхт.


Купуйте тури в Тіват зі Львова, ми впевнені, що це невеличке чорногорське містечко вас не розчарує!