А ви знали, що..? 20 цікавих фактів про Рим

article-info

Сьогодні на вас чекає абсолютно несерйозна, але дуже і дуже цікава стаття про столицю Італії. Отже, далі пропонуємо цікаву інформацію про Рим, яку ви швидше за все не знали.

1. Офіційний День народження Риму – 21 квітня (місто засноване в 753 році до н.е.). В цей день проводяться показові гладіаторські бої, влаштовуються бенкети та паради. 

2. У новенького свіжозбудованого Колізею був дах. І взагалі ця будівля настільки продумана, що 70 тисяч глядачів (а саме стільки вміщав Колізей) могли покинути арену за 3 хвилини! 

3. В Стародавньому Римі була своя промо-продукція. Біля Колізею можна було купити тваринний жир та піт кращих гладіаторів. Потім з цих компонентів прекрасні панянки робили парфуми.

 

4. В часи свого розквіту в Римі проживало близько 1 мільйона жителів. Після падіння імперії їх залишилось близько 50 тисяч. В сучасному Римі налічується приблизно 2,7 млн. мешканців. 

5. Обов’язковим гостем на похоронах знаті у Стародавньому Римі був клоун – архімім. Він йшов за труною і імітував поведінку покійного. Іноді актора навіть вдягали в одяг померлого для більшої правдоподібності. 

6. У давньоримських жінок не було імен. Вони мали лише родове ім’я, наприклад, Юлія з роду Юліїв. Якщо дівчат в сім’ї було кілька до імені додавали порядковий номер: Сегунда (друга), Терція (третя) і т.д.

7. Дівчатка виходили заміж рано – в 13-14 років. Класичне вбрання нареченої складалось з плаття шафранового кольору та яскраво-рудої фати. 

8. Жінки в Стародавньому Римі обожнювали фарбувати волосся. У фаворі був рудий колір та блонд. А в хід йшли всі підручні засоби: попіл, шафран, хна. 

9. Римські чоловіки цілували своїх дружин в губи, приходячи додому. Але романтиками вони не були, просто так жінки перевіряли чи зловживали їх благовірні вином, поки їх не було поруч.;))

 

10. Бетон винайшли римляни. 

11. Вираз «Гроші не пахнуть» родом з Риму. Він виник, коли імператор Веспасіан ввів податок на громадські вбиральні. 

12. Перший в світі торговий центр також збудували римляни за часів імператора Траяна. Він мав кілька рівнів і понад 150 торгових точок з їжею та одягом. 

13. У Римі лівші вважалися нещасливими.

 

14. Якщо говорити про цікаві місця в Римі, то найбільші римські терми Каракали (збудовані в ІІІ ст. до н.е.) займали 11 га, тут з комфортом могло купатись 1600 людей одночасно. 

15. На старому кладовищі Братів Капуцинів кілька склепів оздоблено кістками ченців. Вчені вважають, що там використано кістки щонайменше 400 монахів. 

16. Італійці настільки люблять пасту, що у Римі є велетенський музей макаронних виробів, який займає аж 11 кімнат!

 

17. В Італії число 17 вважається нещасливим. Точно не відомо, звідки пішло це повір’я, але існує теорія, що це пов’язано з написами на могилах древніх римлян – «VIXI», що перекладається як «Я жив» або «Моє життя скінчилося». Якщо виразити напис римськими цифрами, то і вийде VI + XI = 6 + 11 = 17. 

18. Щорічно традиція кидати монети у фонтан Треві приносить місту «дохід» на загальну суму близько 700 000 євро. Виловлені гроші йдуть на благодійність.

19. Купол Пантеону в Римі більший за купол собору Святого Петра у Ватикані. Його діаметр – 43 метри. До того ж це найбільший неармований бетонний купол у світі. 

20. У Римі існує закон, який дозволяє котам жити практично в будь-якому вподобаному ними місці. Диких котів у місті справді багато. А на площі Торре-Анджентіна є святилище котів серед руїн чотирьох республіканських храмів.

Маємо надію вам сподобалось і ви дізнались дещо цікаве. Пишіть, які з цих цікавих фактів про Рим, ви вже знали, а які вас здивували.