А що ви насправді знаєте про іспанців? Вся правда про найбільш темпераментний народ Європи

article-info

Батьківщина кориди та сієсти. Що ще більш повно може характеризувати цю сонячну та експресивну країну? Іспанія вчить нас отримувати насолоду від кожного моменту життя, бути відкритим та щирим у всьому, що робиш. Тому за черговою порцією любові до життя, варто їхати в Іспанію.

Іспанці. Які вони насправді?

Менталітет іспанців напряму залежить від погоди. Жаркий середземноморський клімат не сприяє тривалому робочому дню, навпаки, в полуденну спеку працездатність падає практично до нуля. В Іспанії сієста триває найдовше серед всіх країн Європи. Іспанці навіть італійців залишили з носом. Сієста починається о 13 годині і триває до 17. У цей час замирає практично все: не працюють магазини, кафе, ресторани, підприємства. 

А місцеві жителі розслабляються: п’ють каву, спілкуються з друзями та родичами чи навіть сплять. Неквапливий ритм життя став національним надбанням, тут пишаються тим, що вміють любити і цінувати життя та насолоджуватися усіма його моментами.

Іспанці дуже привітні й товариські, вони люблять розмовляти і починають діалог практично з будь-якого приводу. Коли потрапляєш сюди вперше, здається, що всі всіх знають. Не важливо, де ти: в магазині, в метро, в парку – живе експресивне спілкування лине звідусіль. Іспанець може заговорити з тобою так, ніби знає тебе все життя, хоча ви щойно познайомились. І все це супроводжується емоційною скороговіркою та активною жестикуляцією. 

Іспанію недарма називають країною щасливих людей, тут дуже рідко можна зустріти кого-небудь з насупленим або кислим виразом обличчя. Навіть офіціанти в ресторанах отримують задоволення від своєї роботи. Як вам офіціант, який пританцьовує або наспівує, приймаючи замовлення? І як такому не лишити чайові? 

Попри всю експресивність та розкутість іспанці виказують пошану до кожного, навіть до криворукого туриста. Вони із задоволенням дадуть відповідь на запитання, покажуть дорогу і навіть складуть компанію. В транспорті ніхто не штовхається, навпаки, ви можете легко почути комплімент в свою адресу. Для місцевих чоловіків робити компліменти – це, як дихати, тобто вони самі злітають з язика. 

Надмірна розслабленість має і зворотну сторону – місцеві дуже і дуже не пунктуальні, керуючись правилом – «життя одне – навіщо поспішати». 

Іспанці не люблять сидіти вдома, їм затісно в чотирьох стінах, тому після родинної вечері, всі виходять на вулицю і обмінюються новинами та плітками з сусідами. Ця традиція називається «пасео».

Чому варто поїхати на відпочинок в Іспанію?

Звичайно, велика частина туристів їде в Іспанію, щоб поніжитись на пляжі. Тут їх безліч, за останніми підрахунками більше 500, зокрема і екзотичні, вкриті чорним вулканічним піском. Найпопулярнішими серед туристів залишаються курорти Каталонії і Андалусії, які пропонують, як великі туристичні комплекси, так і тихий усамітнений відпочинок в іспанському селі біля моря.

Другою наживкою для туристів є феєричні іспанські фестивалі. Одним з найвідоміших є фестиваль «Томатина», під час якого ви на цілком законних правах можете закидати сусіда помідорами, щоправда, вас теж можуть… Вулиці деяких міст в цей час перетворюються в річки томатної пасти. 

Крім того, у кожному іспанському містечку протягом року неодмінно проводять релігійні свята, присвячені святим покровителям. Такі урочистості теж передбачають масу цікавих розваг, від урочистої ходи по міських вулицях до театралізованих вистав під відкритим небом. 

Сучасна Іспанія має безліч оригінальних символів властивих лише їй – феєрична Корида, хоча ставлення до неї останніми роками неоднозначне, гостра паелья, густе іспанське вино, геній Гауді та багато іншого. Тур в Іспанію дозволить дізнатися ще масу секретів цієї дивовижної країни

Що варто знати туристу про Іспанію?

 1. В Іспанії вистачає кишенькових злодіїв, тому не носіть з собою забагато готівки та документи і пильнуйте свій гаманець.
 2. Найбільш зручний і дешевий спосіб пересування – це метро. До того ж у вагоні є нагода зав’язати нове знайомство, іспанці легко вступають в діалог з незнайомою людиною.
 3. Якщо ви взяли автомобіль напрокат, будьте уважними, місцеві часто нехтують правилами дорожнього руху.


 4. Бурхлива жестикуляція – це невід’ємна частина місцевого менталітету, тому якщо під час розмови до вас торкаються, не шарахайтесь, для іспанців – це норма спілкування, яка не має жодного підтексту.
 5. Іспанія – досить релігійна країна, тому збираючись на екскурсію в храм, вдягайтесь максимально скромно, інакше вас не пустять в середину навіть з огляду, що ви турист.
 6. Під час сієсти громадське життя в Іспанії завмирає.
 7. В невеликих містах Іспанії, а поде
  куди і у великих, досить погано говорять англійською, захопіть з собою словник або розмовник.
 8. Жителі Каталонії не вважають себе іспанцями, вони говорять каталонською мовою і називають себе каталонцями. Багатонаціональність – важлива риса Іспанії, ставтесь до цього з повагою.
 9. Подорожувати Іспанією можна 3 способами: на автобусі, на поїзді чи літаком. Далекі відстані (Мадрид-Севілья) краще долати літаком, внутрішні авіалінії досить дешеві та доступні.
 10. Нічна Іспанія – абсолютно безпечна, адже навіть після півночі на вулицях повно народу.
 11. Всі пляжі країни безкоштовні, але це не стосується лежаків.
 12. Для Іспанії дівчата, які засмагають топлес, не є чимось непристойним, це не вважається нудизмом. Для нудистів тут є окремі пляжі.

Ми організовуємо регулярні тури в Іспанію. Є екскурсійні маршрути і пляжний відпочинок. А може ви хочете збалансований мікс? Приходьте, і ми відкриємо вам двері у світ спекотної Іспанії.