6 улюблених визначних місць Греції на думку туристів

article-info

Туризм в Греції завжди процвітав, що не дивно, адже тут є на що подивитись. Ми продовжуємо досліджувати туристичні ресурси Греції і сьогодні вирішили зібрати своєрідний ТОП-6 найпопулярших грецьких пам’яток за версією туристів. Звичайно, він цілком суб’єктивний, після поїздки ви й самі зможете назвати з десяток не менш прекрасних місць, але все ж ці визначні місця Греції варто знати. 

1.Монастирі Метеори (м. Каламбака)

Мабуть, всі чули про легендарні Метеори. Вони знаходяться у північній частині Греції, біля міста Каламбака. Цей прекрасний симбіоз природи і людської праці вражає навіть закоренілих скептиків.

На величезних кам’яних стовпах розміщені старовинні православні монастирі. Висота кожного стовпа 300-600 метрів і це практично прямовисні скелі. Піднятися ними ризикнуть далеко не всі сучасні альпіністи, але це не завадило пустельникам побудувати на верхівках монастирі.

На сьогоднішній день діючими є лише 6 монастирів: 4 чоловічі і 2 жіночі. Раніше вони були практично недоступні для простих відвідувачів. Тих рідкісних гостей, які тут бували, піднімали з допомогою спеціальної корзини або драбини. 

У наш час монастирі відкриті для паломників та туристів з квітня по вересень і з листопада по березень. В скелях були видовбані спеціальні безпечні сходи. Приїхавши на вихідні дні, можна відвідати всі монастирі, провівши в кожному з них близько години.

2. Стародавня Олімпія (півострів Пелопоннес)

Далі мова піде про батьківщину Олімпійських ігор – Стародавню Олімпію. Приїхати сюди можна в будь-яку пору року. Взимку у вас буде можливість оглянути визначні місця Греції, не помираючи від спеки, а влітку до екскурсійної програми додати відпочинок на пляжі. 

В наш час Стародавня Олімпія – це заповідник з розташованими на його території музеями і старовинними храмами. Починати знайомство краще з експозицій під відкритим небом. 

Саме тут відчувається могутність та велич древніх споруд. Комплекс включає храми Зевсу та Гері, зведені в 470-456 роках до н. е.

Біля храму Гери розташовувався стадіон, де проходили спортивні змагання. І саме тут в наші дні запалюють легендарний Олімпійський вогонь. На захід від храму можна бачити руїни Філіпейон – круглої будівлі, обрамленої колонами. Її будував Філіп II, а закінчив будівництво його син, Олександр Македонський.

3. Острів Санторіні (Егейське море, архіпелаг Кікледи)

Санторіні носить титул найкрасивішого і найромантичнішого острова Греції. Це приклад гармонії природної краси місця і творіння рук людських. 

Не меншої краси та загадковості додає острову те, що він вулканічний. Кажуть, що 1500 році до н.е. вулкан погубив тут дуже розвинену цивілізацію, подейкують, що це була Атлантида))). До речі, вулкан досі діючий.

Хай там як, а Санторіні – прекрасне місце. Тут панує синій та білий кольори: білий пісок та сліпучо-білі будиночки, синє небо та куполи дахів, бірюзово-блакитне море. А ще тут нереально-феєричний захід сонця. Це одне з тих місць, завдяки яким, туризм в Греції процвітає.

4. Кноський палац (острів Крит)

За легендою Кноський палац був домов для міфічного Мінотавра. Його розкопали лише на початку минулого століття і палац одразу став центром грецького туризму. Він по сьогодні входить першу 10ку визначних місць Греції

Історики вважають Кноський палац центром мінойської цивілізації, яка в роки свого розквіту була найбільш розвиненою державою в світі. Палац мав понад 1300 кімнат. У його покоях могли вільно розміститися до 12 000 чоловік. Якщо вірити легендам, Кнос в ті часи був власністю царя Міноса, якого багато хто знає за міфами про знаменитий Лабіринт і його вічного мешканця Мінотавра. Що ж загубитися в 1300 кімнатах не так вже й складно.

Зараз палац реконструйовано частково, але роботи все ще ведуться. Тим неменше, ви вже можете насолодитись незвичайною атмосферою цього місця.

5. Вітряки Міконосу (Кікладські острови)

Міконос називають островом вітряних млинів. Коли корабель наближається до його берегів, можна побачити ціле море дерев’яних крил. Перші згадки про незвичайний острів, наповнений вітряками, були ще XII-XIII ст.

Найчастіше млини Міконосу мають форму круглих веж з ретельно підігнаного один під одного каменю. У давнину налічувалося понад 600 млинів. 

 

Працювали вони практично цілодобово. Вдале розташування острова сприяло успішній торгівлі борошном. Зараз залишилося лише 7, та й ті не використовуються за призначенням. У них розташовані виставкові зали, ресторанчики і кафе. В одному з млинів розміщений готель, де можна провести незабутній вечір на одному з найкрасивіших островів світу.

6. Палац Великих Магістрів (о. Родос)

Палац Великих Магістрів тісно пов’язаний з орденом лицарів Святого Іоанна, тому кого цікавить ця тема, обов’язково зазирніть.

Орден панував на Родосі з 1309 по 1522 рік, тобто більш 200 років. Саме з Палацу Великих Магістрів вони «робили погоду» на території всього Східного Середземномор'я.

Потім, як водиться, палац переходив з рук в руки. Наприклад, візантійські храмовники використовували його для проведення урочистих прийомів і переговорів. Сьогодні це пам’ятка ЮНЕСКО, тут розміщені одразу дві великі виставки присвячені добі хрестоносців та античності. 

Тим, хто любить замки, однозначно рекомендуємо відвідати. Це одна з найоригінальніших пам’яток Стародавньої Греції і точно не банальна))

На цьому ми закінчуємо нашу сьогоднішню розповідь про визначні місця Греції. Наступного разу ми розповімо про природні пам’ятки цієї країни, які є не менш прекрасними за історичну спадщину. До нових зустрічей!