Готуємось до літньої відпустки: затишна Опатія | Поїхали з нами!
  • Львів, вул. Кн. Ольги 114 - АКВАПАРК
    (067) 676 88 22
  • Львів, пр-т Ч.Калини 51 - Сихів, напроти Верхнього "Шувару"
    (067) 676 88 86


Хорватія, Опатія
Опатія, Хорватія

Починаємо «закидати вудочку» стосовно ваших потенційних планів на літо. Якщо ви вже почали мріяти про літню відпустку, ось вам чудовий варіант (якщо ще не мріяли, ознайомитись буде не зайвим). Мова піде про хорватську Опатію.

Хорватська Опатія – це маленьке курортне містечко, яке мальовничо розкинулось серед гірських хребтів та буйної місцевої зелені. Тут вас зустріне море екзотики: камелії, магнолії, пальми, бамбук і просто море теж зустріне. Чисте, прозоре, дещо прохолодне Адріатичне море. Ложкою дьогтю у цій величезній бочці меду будуть кам’яні пляжі, але в Хорватії інших і не буває. Але про все по порядку.

Коли краще їхати в Опатію?

Опатії в відпочинок
Відпочинок в Опатії

В Опатії завжди трошки тепліше, ніж на решті території Хорватії. Причиною всьому – гори, які захищають курорт від холодних та вологих морських вітрів. До речі, саме через це в Опатії так комфортно себе почувають екзотичні для цієї місцевості рослини: магнолії, камелії, бамбук, пальми.

Найспекотніше тут у липні, а найбільше дощів випадає в березні. Купальний сезон триває з червня по жовтень. Якщо хочете уникнути напливу туристів, оптимально приїжджати вкінці вересня, щоправда, море буде дещо прохолодне.

Що робити в Опатії решту 7 місяців? Наприклад, можна приїхати восени, коли тут пора найрізноманітніших і найхимерніших фестивалів. Наш улюблений – Марунада або ж фестиваль каштанів;) Причому фестивалить Опатія та околиці майже 3 тижні.

Готелі Опатії. І де зняти житло?

Опатії один готелів з
Один з готелів Опатії

Перший важливий факт – Опатія дуже розтягнута територіально і фізичної межі між курортами, як такої, не існує. Другий факт – житло можна зняти на узбережжі і у верхній частині міста. У обох варіантів є сильні і слабкі сторони. У прибережної зони плюсом, зрозуміло, є море, але ціни на проживання тут відчутно вищі.

Готелі Опатії у верхній частині міста значно демократичніші, плюс – чисте гірське повітря та можливість милуватися світанками і заходами сонця з власного балкона. Але за красу доведеться заплатити довгими прогулянками до моря.

Елітні готелі Опатії розміщені в старовинних віллах, що виглядає дуже презентабельно та розкішно. Саме завдяки старовинній архітектурі, Опатія здобула статус хорватського Монте-Карло. Найдорожчі готелі, як правило, мають свій вихід до моря. Проте, у такому випадку, варто бути уважним: часто Booking зазначає, що у готелю є вихід до моря, а в реальності це виявляється міський муніципальний пляж, який хоч і поруч, але готелю не належить.

Кращі пляжі Опатії

Опатії з пляжів один
Один з пляжів Опатії

Як ми вже говорили, основний мінус відпочинку в Опатії та й Хорватії загалом – це бетонні пляжі або, в кращому випадку, галькові.

Зате вони всі повністю обладнані: є драбини для спуску у воду, роздягалки, лежаки. Серед кращих пляжів Опатії можна назвати:

Міський пляж «Слатіна» знаходиться в самому центрі курорту. Обладнаний за всіма останніми стандартами, є навіть великий дитячий майданчик з піском. До магазинів і кафе теж рукою подати. З мінусів – доволі незручний спуск до води, особливо для дітей.

Пляж «Томашевач» – єдиний піщаний пляж в Опатії, відповідно, надзвичайно популярний. Хочете відпочити на пісочку – займайте шезлонг завчасно.

А ось пляж «Лідо» можна назвати найгарнішим на курорті. Він знаходиться неподалік парку Анжеліка. Це пляж якраз для тих, хто любить отримувати естетичне задоволення від відпочинку.

Що подивитись в Опатії?

«Дівчина з чайкою» скульптура
Скульптура «Дівчина з чайкою»

Хорватська Опатія – це все ж курортне містечко і розраховано більше на пляжний відпочинок, тому на особливо багату культурну програму не розраховуйте. Однак у міста є свій шарм, взяти хоча б старовинні вілли, де зараз розмістились фешенебельно готелі Опатії.

Що варто побачити в самому місті?

Скульптуру «Дівчина з чайкою» – це своєрідний символ міста, який, за традицією, пов’язують з трагічною історією кохання.

Особливе місце серед пам’яток займають вілли Анжеліна (або Аньоліна) і Амалія, нещодавно відреставровані і з вільним входом. Обидві, ніби застигли в часі посеред однойменного парку і, що найприємніше, кожен бажаючий може помилуватися околицями з того самого оглядового майданчика, де любила стояти велика балерина Айседора Дункан.

Не можна оминути увагою знамениту 12 кілометрову набережну Лунгомар. Гуляючи по набережній, ви зможете побачити не лише красивий морський пейзаж, але і всі визначні пам’ятки міста. Просто будьте уважні під час прогулянок і звертайте увагу на різні деталі: кожної прогулянки відкриваючи для себе щось нове.


Ось таким чарівним може бути відпочинок в Опатії. Подумайте, можливо, це саме те, що ви шукали. До зустрічі!


Поїхали з нами!