Все про Єгипет: поради українським туристам | Поїхали з нами!
  • Львів, вул. Кн. Ольги 114 - АКВАПАРК
    (067) 676 88 22
  • Львів, пр-т Ч.Калини 51 - Сихів, напроти Верхнього "Шувару"
    (067) 676 88 86


Все про Єгипет: поради українським туристам

Єгипті в відпочинок
Відпочинок в Єгипті

До нас часто звертаються туристи з суто практичними питаннями щодо поїздки в Єгипет. Тож ми систематизували найпопулярніші запитання і створили такі собі поради для подорожі в Єгипет.

1. Гроші і все, що з ними пов’язано

Долари в брати найкраще Єгипет
Найкраще брати в Єгипет долари

Звичайно, найчастіше питання стосуються грошей: скільки грошей брати в Єгипет, в якій валюті?

Стосовно того, скільки грошей брати, вирішувати вам, все залежить від ваших апетитів. Стосовно валюти. В Єгипті «ходить» три валюти: долар, євро і єгипетський фунт. На цінниках він позначається L.E. (єгипетська ліра) або pt (піастри).

Ми б радили брати з собою долари: вони більш поширені, ними можна розплатитись практично всюди і їх легко обміняти на місцеву валюту. Причому радимо розміняти їх дрібними купюрами або одразу по приїзді обміняти на ліри. Єгиптяни не надто люблять давати здачу, а якщо і дають, то в місцевій валюті і за курсом, який їм самим в голову прийде.

2. Одяг для відпочинку в Єгипті

Країна Єгипет мусульманська
Єгипет – мусульманська країна

Не забувайте, що Єгипет – мусульманська країна і хоча для туристів немає надто суворих норм щодо одягу, варто поважати чужу віру і не перегинати палку. Постарайтесь одяг для відпочинку в Єгипті підбирати з натуральних тканин, які не парять. Віддавайте перевагу блузкам та сорочкам з довгим рукавом. Від занадто коротких спідниць теж варто відмовитись.

Більш закритий одяг варто вдягати під час екскурсій у визначні місця або, якщо ви збираєтесь у місто без супроводу, особливо це стосується жінок.

На пляжах Єгипту не можна загоряти топлес, за це можна загреміти за грати на кілька діб, і нікого не цікавить, що ви просто турист.

Тепер суто практичні поради: не забудьте взяти головний убір, сонце в Єгипті пекуче. Якщо плануєте підійматись на гору Мойсея, беріть теплий одяг та зручне взуття.

3. Чи безпечно їхати в Єгипет?

Кілька років тому в Єгипті були серйозні заворушення, що суттєво відлякало туристів, та й зараз подекуди буває неспокійно, але насправді негаразди в країні не мають жодного стосунку до курортної зони – тут все тихо та спокійно. Можете сміливо їхати і ні про що не переживати.

Тепер стосовно особистої безпеки: не залишайте цінні речі в номері, адміністрація готелю не несе за них відповідальності. Краще здайте їх в сейф готелю.

4. Як поводити себе в Рамадан?

Єгипті рамадан в
Рамадан в Єгипті

Якщо так склалось, що на відпочинок в Єгипет ви приїхала під час Рамадану, обов’язково потрібно дотримуйтесь деяких правил. Наприклад, не можна їсти і пити в громадських місцях, причому заборона стосується не лише алкогольних напоїв, а й навіть звичайної води. За порушення цього правила цілком можуть забрати до поліцейського відділку.

Взагалі намагайтесь не висловлювати своєї думки стосовно релігійних поглядів на людях. Поважайте право кожного на вибір релігії.

5. Що привезти з Єгипту?

Сувеніри єгипетські
Єгипетські сувеніри

Туристів у Єгипті багато, тому сувенірний ринок не бідує. З країни фараонів можна привезти, як традиційні магніти, так і більш екзотичні та красиві речі. Наприклад мідний та олов’яний посуд, красиві дорогі килими, вироби з дерева.

Що варто пам’ятати: 1. В Єгипті прийнято торгуватись, причому сума знижки може сягати від 15% до 70%, залежно від товару та вашого уміння «чесати язиком». Торгуються скрізь: і на ринках, і в магазинах. 2. З Єгипту не можна вивозити корали, мушлі та інші дари моря. Навіть, якщо вас запевнятимуть, що все законно, при перетині кордону митники вас оштрафують на кругленьку суму.

6. Замовлення екскурсій

Єгипті в дайвінг
Дайвінг в Єгипті

Ви можете замовити деякі екскурсії в Єгипті безпосередньо в туристичній компанії, де будете купувати путівку, або вже по приїзді у місцевих гідів. Не виключено, що другий варіант обійдеться вам дешевше, однак чесність і добросовісність місцевих туроператорів вам ніхто не гарантує. Тому ризикувати чи ні, вирішуйте самі.

Стосовно самих екскурсій, то вибір тут дійсно велетенський: від дайвінгу та поїздок на верблюдах до відвідування пірамід та історичних музеїв. Йдучи на екскурсію, про всяк випадок, візьміть з собою паспорт.

Практичні поради.

1. Дайвінг. Ретельно обирайте дайвінг-центр. Це якраз той випадок, коли краще переплатити і бути впевненим в професійності інструктора. Чітко виконуйте всі його вказівки.

2. В Єгипті не можна збирати уламки історичних пам’яток, фотографувати військові об’єкти і підніматися на піраміди.

7. Особливості єгипетських пляжів

Єгипту з пляжів один
Один з пляжів Єгипту

Особливості відпочинку на пляжах Єгипту можна сформулювати декількома тезами:

• не можна засмагати топлес;

• купуйте спеціальне пластикове взуття, адже ноги можна дуже легко поранити об корали;

• не намагайтесь спіймати рибку чи іншу морську живність, деякі з них отруйні і ваша цікавість може коштувати вам відпустки;

• категорично не можна ламати корали або збирати їх уламки, недотримання цього правила карається чималеньким штрафом.

8. Особливості спілкування з місцевими

Іслам накладає дуже сильний відбиток на особливості спілкування з місцевим населенням. Про це варто пам’ятати, особливо жінкам. Потрібно бути максимально обережним в своїй поведінці. Наприклад, жінці не можна посміхатись чоловікові або дозволяти доторкатись до оголених рук чи спини, це може бути сприйнято, як бажання продовжити тісне знайомство. Взагалі жінкам бажано не з’являтись в людних місцях без супроводу.

Якщо хочете когось сфотографувати, спершу спитайте дозволу.

9. Аптечка і інші тонкощі туризму

Дорогу в аптечка
Аптечка в дорогу

Кожен досвідчений турист має зібрати похідну аптечку, неважливо, куди саме він їде, в Єгипет чи іншу країну. В аптечці мають бути: препарати для нормалізації травлення, таблетки від захитування, протизастудні та жарознижувальні засоби, бинт, йод, зеленка, засіб для засмаги.

Остання порада, не використовуйте воду з під крана для пиття, приготування їжі чи навіть миття фруктів. В Єгипті вода дуже поганої якості.


Маємо надію, що наші поради щодо подорожі в Єгипет стануть вам у нагоді. Гарного відпочинку.


Поїхали з нами!