Все, як по маслу: організовуємо вікенд в Празі | Поїхали з нами!
  • Львів, вул. Кн. Ольги 114 - АКВАПАРК
    (067) 676 88 22
  • Львів, пр-т Ч.Калини 51 - Сихів, напроти Верхнього "Шувару"
    (067) 676 88 86


Все, як по маслу: організовуємо вікенд в Празі

Чехія, Прага
Прага, Чехія

Той, хто звик подорожувати Європою сам, знає скільки дрібних організаційних нюансів тягне за собою навіть простенька подорож. Тож ми вирішили поділитися своїм досвідом організації проживання, харчування та доїзду, все ж таки, хто краще про це знає, як не туристична агенція?

 

 

Цього разу під нашим прицілом опинилась Прага. Ми поговоримо про особливості доїзду в столицю Чехії та пересування по самому місту. Тож, якщо ви зібрались на найближчий вікенд до Праги, читайте, буде корисно!

Як краще доїхати до Праги?

"Львів-Прага" потяг
Потяг “Львів-Прага”

Звичайно, оптимальний варіант – це літак, але прямого сполучення «Львів – Прага» немає. Можна сісти на літак з Києва і в Празі ви будете за якихось 2 години.

Наступне актуальне питання: «Як дістатись з аеропорту до міста?». Перший важливий нюанс – між терміналом аеропорту та залізничним вокзалом немає прямого сполучення.

Дістатись до міста можна комбінацією автобус + метро. До найближчої станції метрополітену ходять буси №100, №119 і №191. Курсують вони з 5 ранку до 24.00, тариф такий же, як і у міському транспорті. Квитки на автобус можна купити в касах терміналу і безпосередньо на автобусній зупинці.

Для тих, хто прилетить вночі, теж є хороша новина – від аеропорту курсує нічний автобус № 910. Локація і купівля квитків за тією ж схемою, що і у звичайних автобусів.

Кілька слів про метро Праги. Як і в більшості міст Європи, на празьких квитках метро пробивається час, до якого вони дійсні. Щоб дістатися з аеропорту до центру, варто купити квиток на 90 хвилин.

До Праги також можна доїхати автобусом або потягом Львів – Прага, які не так давно пустили по маршруту. Ціни і розклад руху уточнюйте на офіційних сайтах перевізників.

Ще ви можете їхати своїм автомобілем, але ми б радили такий варіант, якщо ви плануєте розлогу подорож, яка включатиме не лише вихідні в Празі. Звичайно, потрібно, щоб всі документи на автомобіль були в порядку, і врахуйте такий нюанс, як платні автобани. Якщо вас цікавить ця тема, маякніть, ми розкажемо більше.

Громадський транспорт Праги. Як заощадити на проїзді?

Празі в трамвай
Трамвай в Празі

Якщо ви хочете організувати максимально насичений тур по Празі, варто завчасно продумати маршрут і включити до нього громадський транспорт.

Якщо ви збираєтесь активно пересуватись по місту, є сенс купити єдиний проїздний. Він діє на метро, трамваї, автобуси, пороми і навіть на фунікулер до Петришиного пагорбу.

Розклад руху міського транспорту можна знайти в інтернеті і, що приємно, в Празі жоден трамвай, жодна маршрутка не запізнюється. Трамваї ходять з 4:30 до 00:00.

Квитки на громадський транспорт можна купити в спеціальних кіосках (jízdenka), в автоматах на зупинках (приймають лише монети), в метро, в деяких сувенірних лавках.

Білети в транспорті компостуються. Компостер вибиває на квитку час, до якого він дійсний. Залежно від терміну дії коливається і вартість квитка.

Вартість проїзду у міському транспорті Праги також залежить від віку. Пільги мають діти від 6 до 14 років та пенсіонери від 60 до 69 років. Малюки і старші люди за 70 років їздять безкоштовно.

Як «не ловити гав» і не зіпсувати вікенд в Празі?

Празі в пива дегустація
Дегустація пива в Празі

Прага офіційно визнана однією з найбезпечніших столиць Європи, але це не означає, що потрібно розслаблятись: кишенькові злодії є скрізь, тому стежте за своїми речами.

Уважно перевіряйте чек в кафе та ресторанах. Офіціанти можуть обрахувати або додати в рахунок страви, які ви не замовляли. Особливо часто це буває з великими компаніями або з тими, хто активно дегустує місцеве пиво.

В Празі краще замовляти офіційне таксі, яке має фіксовані тарифи. Найчастіше такі машини мають стоянки поблизу визначних туристичних пам’яток мають спеціальний значок. Якщо ж доведеться брати приватника, уточніть вартість проїзду при посадці.


Ось такі ми маємо поради стосовно вихідних в Празі. Ви можете скористатись ними, а можете плюнути на все і замовити у нас готовий тур у Прагу зі Львова. Зараз дуже популярний тур «Прага – Дрезден». Приходьте і ми візьмемо всі організаційні питання на себе.


Поїхали з нами!