Тур «Ti Аmo Italia» та інші лайфаки, про які розкаже лише той, хто там був

«Ti Аmo Italia» тур автобусний
Автобусний тур «Ti Аmo Italia»

Пройшло більше двох тижнів з мого останнього турне по Європі, я нарешті позбирала всіх сп’янілих від захвату тарганів і вирішила про це розповісти. Отже, автобусний тур «Ti Аmo Italia»: Будапешт, Словенія (о. Блед), Верона, Венеція. Поїхали!

Будапешт

Будапештом вечірнім прогулянка на кораблику
Прогулянка на кораблику вечірнім Будапештом

А от і не вгадали! Ваша подорож почнеться не з величного Будапешту, а з довжелееезного автобусного переїзду, спочатку до Чопу, потім через кордон і вже потім на Будапешт. В сумі десь близько 600 км. Саме тому запасайтеся цікавими книжками, хорошою музикою, балакучими сусідами, бо переїзд буде довгим. В крайньому випадку, можете послухати екскурсовода, може він трапиться цікавий (нам от пощастило) або просто спіть (взагалі в будь-якій незрозумілій ситуації спіть;)))

В Будапешт ви приїдете під вечір, і тут без варіантів типу: кордон швидше пройдемо або автобус швидше їхати буде. Отже, в Будапешті у вас два варіанти:

1. Покататись на кораблику. Якщо ви не катались, то однозначно рекомендую. Нічний Будапешт з його мостами – це фірмова місцева фішка, яку однозначно треба побачити. Плюс, необмежена кількість угорського шампанського.

2. Для тих, хто був і плавав, а таких буде чималенько, бо багато автобусних турів стартують з Будапешту, є варіант поканючити в екскурсовода і організувати виїзд на гору Гелерт (просто пішки буде довгенько). Краєвиди тут не гірші, ніж на кораблику, а як на мій смак, то навіть гарніші, панорамніші та об’ємніші.

Змиріться з фактом, що купити сувеніри в Будапешті ви, швидше за все не встигнете, а якщо встигнете, то рекомендую купити «угорське щастя». І ще в Угорщині діє місцева валюта – форинти. Розрахуватись євро теж можна, але решту вам дадуть форинтами.

Словенія

Блед озеро
Озеро Блед

Я закохалась в Словенію. Першим посилом до цього були Альпи (з якими у нас кохання з першого погляду). А взагалі в цій малесенькій крані є все і гори, і море, і чепурененькі будиночки з садками замість парканів. Словом, хочу приїхати ще раз і надовго.

Та повернемось до озера Блед. Перше, що вам потрібно знати про озеро Блед – візьміть купальник! Навіть, якщо ви не збираєтесь купатись, не вмієте плавати чи з якихось інших причин не полізете в воду. Повірте, побачивши цю нереально бірюзовому воду, ви полізете. Я от полізла, щоправда лише побродити.

Озеро Блед – це альпійське озеро з неймовірно чистою і прозорою водою бірюзово-зеленого кольору. Не дивлячись на те, що воно гірське, вода тут тепла і тут глибоко. Посеред озера є невеличкий острів з монастирем на ньому. Кажуть, що якщо подзвонити в місцевий дзвін, то він виконає заповідне бажання (економні туристи можуть загадувати бажання, коли дзвонить хтось інший). Ми не плавали, пошкодували 14Є.

А от куди дійсно варто піти, так це в Бледський замок. Він знаходиться на скелі над озером і, на перший погляд та й на другий теж, туди далеченько, але піднятись на терасу замку варто, бо краєвиди звідти просто приголомшливі. Ми дійшли/добігли/домчали туди і назад за 1,5 години і ні на мить не пошкодували, що виконали такий спринт. Вхід в замок платний.


Гарних вам подорожей і нових вражень!