Привіт з листівки – їдемо в Гальштат | Поїхали з нами!
  • Львів, вул. Кн. Ольги 114 - АКВАПАРК
    (067) 676 88 22
  • Львів, пр-т Ч.Калини 51 - Сихів, напроти Верхнього "Шувару"
    (067) 676 88 86


Привіт з листівки – їдемо в Гальштат

Австрія, Гальштат
Гальштат, Австрія

Коли ви уявляєте собі Австрію, то ви автоматично уявляєте Гальштат. Альпи, озеро, старовинна церква з гострим шпилем на березі – все це Гальштат.

 

Коли вперше приїжджаєш сюди, все здається трошки неправдоподібним: дерев’яні будиночки з різьбою, вузькі вулиці, симпатичні клумби обабіч. Але потім ти проникаєшся атмосферою цього міста і покидати його вже не хочеться. Ти бродиш містом, вдихаєш на повні груди солодке, альпійське повітря і дивакувато посміхаєшся…

 

Гальштаттер-Зеє
Гальштаттер-Зеє

Подорож в Гальштат не займе багато часу, він знаходиться всього лиш за 75 км від Зальцбургу, на березі небесно-блакитного альпійського озера Гальштаттер-Зеє, в колисці величних Альп. І це зараз сюди дістатись легко, купив тур в Гальштат, і жодних проблем, а до початку ХІХ ст. містечко було одним з найбільш важко доступних. На його околиці вела одна єдина вузенька гірська стежка. З іншого боку, це зовсім не заважало місцевим жителям активно торгувати сіллю. Звідси і назва міста – «hall» – сіль, а «штат» – місто. Хтозна може відносна закритість Гальштату і дозволила створити такий самобутній мікс культур, таку автентичну архітектуру і казкову атмосферу. Недарма ж місто внесено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Дивакуваті традиції

Святого Михайла каплиця
Каплиця Святого Михайла

Якщо культура самобутня, то і традиції неординарні. Тому, приїхавши на відпочинок в Гальштат, не надто дивуйтесь, якщо в одному з храмів побачите… людські черепи. Не хвилюйтесь! Нічого окультного і забороненого, причина дуже… практична. Гальштат буквально втиснутий поміж гір і вільного простору тут, скажімо так, малувато. Саме тому кожні 10 років кістки кожного небіжчика відкопують, відбілюють, наносять на них ім’я, професію та дату смерті, та переносять до каплиці, а його місце займає інший померлий. Отака от веселенька традиція…

Якщо ви любитель незвичайної екзотики, можете замовити екскурсію в Гальштаті та відвідати Каплицю Святого Михайла, де власне і знаходиться кістриця. Загалом в каплиці зберігається понад 1200 черепів, десь на половині, окрім дат народження та смерті, ви побачите квіти (кажуть, що це означає, що за життя людина була вродливою). Всі черепи розкладені в суворій послідовності: найближчі родичі зберігаються один з одним.

Оглядові майданчики

Hallstatt Sky Walk
Hallstatt Sky Walk

Одна з причин, чому туристи скуповують тури в Гальштат, це звичайно, запаморочливі панорами австрійських Альп. Від такої краси перехоплює подих, а щоб ви відчували постійне перенасичення ендорфінами, в околицях міста розставлено безліч оглядових майданчиків.

Hallstatt Sky Walk

Оглядовий майданчик Hallstatt Sky Walk буквально нависає над містом і озером на висоті 360м. Розміщений він поблизу старих соляних шахт і є найбільш доступною (але від того не менш гарною) точкою огляду. Дістатись сюди можна на фунікулері і пішки.

5 пальців

Найпрекрасніший оглядовий майданчик в Альпах знаходиться в сусідньому Обертрауні. До всього, він ще й найоригінальніший. Називається панорамний майданчик – «5 пальців». 5 оглядових майданчиків, закріплених один за одним на висоті 2100 метрів, серед гірського масиву Дахштайн. Оглядовий майданчик на кожному пальці виступає над прірвою на 4 м. На першому пальці є підзорна труба для всіх, хто хоче детальніше оглянути навколишню красу. Другий палець з діркою в підлозі. Третій – найкоротший, він символізує недосяжність гір. Четвертий палець – для найсміливіших. Він має скляну підлогу (надійну! Але від цього не стає менш страшно). П’ятий палець прикрашає велика рамка для фото. Своє фото можна купити внизу після спуску або завантажити на сайті канатної дороги безкоштовно. То як готові до найбільш драйвової екскурсії в Гальштаті? А до якого пальця вистачить духу дійти вам?

Романтична спіраль

Оглядовий майданчик «Романтична спіраль» ближчий і безпечніший за «5 пальців», але види на Дахштайнтут так само приголомшливі.

Озеро Вольфгангзее

Якщо не полінуєтесь і візьмете екскурсію до озера Вольфгангзее, воно подарує вам затишок і незамінне відчуття єднання з природою, яке виникає лише в горах. Тут все витримане в стилі попередніх епох: старий, колісний пароплав Кайзер Франц Йосиф I, що курсує по озеру, не менш стара залізниця, запущена аж в 1893 році (до речі краєвид з вікон потяга незабутній), древня готична церква, вік якої перевалив за 10 століть. Це місце, де час немає значення.


Щоб оглянути все і сповна насолодитися навколишньою красою, краще купувати тури в Гальштат, розраховані на кілька днів. Це місце не терпить поспішу та метушні, тут відпочиває душа.


Поїхали з нами!