«Побачити все» – майже вся Прага за 3 дні. Частина І | Поїхали з нами!
  • Львів, вул. Кн. Ольги 114 - АКВАПАРК
    (067) 676 88 22
  • Львів, пр-т Ч.Калини 51 - Сихів, напроти Верхнього "Шувару"
    (067) 676 88 86


«Побачити все» – майже вся Прага за 3 дні. Частина І

Чехія, Прага
Прага, Чехія

 

Ви купили тур вихідного дня в Прагу і за цих 3 дні плануєте побачити все-все-все? Розчаруємо, не вийде, адже Прага буквально напхана цікавими місцями та історичними пам’ятками. Проте, не поспішайте засмучуватись! Ми розкажемо, як побачити майже все за ці три коротенькі дні. Адже, як-то кажуть: «Если сильно захотеть, можно в космос полететь». Поїхали!

День І

Свій тур в Прагу на 3 дні краще почати з того, з чого починають всі, тобто з візитних карток міста.

Карлів міст

Прага, міст Карлів
Карлів міст, Прага

Карлів міст – це те, що згадують найперше, згадуючи Прагу. Широкий кам’яний міст з позеленілими від часу величними статуями, що зникають в клубах ранкового туману або в тонуть в мерехтливих вогнях жовтих нічних ліхтарів. Чому саме ранкового туману або нічних ліхтарів? Бо приходити сюди краще рано-вранці або пізнього вечора. В будь-який інший час за туристами не видно самого моста.

За легендою Прага буде існувати доти, доки стоїть Карлів міст. А ще одна легенда стверджує, що святий мученик Ян Непомуцький, якого було скинуто з цього ж таки моста, виконує заповітні бажання. Тільки бажання має бути дійсно заповітним, а віра щирою. Щоб загадати бажання, потрібно доторкнутись до постаменту, на якому стоїть статуя мученика.

Лайфак: на мосту стережіть гаманці, у такому натовпі для кишенькових злодіїв просто рай земний.

Старе місто

Місто старе
Старе місто

Рухаємось далі, від Карлового моста в найстарішу частину Праги, яка так і називається Старе місто. Тут можна фотографувати кожен будинок, охати і ахати, а ще сміливо витратити кілька годин з вашого туру вихідного дня в Прагу.

Старе місто – багатоповерхове, тобто під гладенькою бруківкою вулиць приховані цілі лабіринти попередніх забудов. В багатьох будинках підвал – це лише початок, двері в зовсім інший світ. Потому, якщо випаде нагода погуляти по підземній Празі, не прогавте! А поки вдовольнимось наземною красою міста.

Староміська площа (Staromestskenam.) – головна площа Старого міста. На що тут звернути увагу?

Староміська вежа з потрясними курантами, які є символом Праги. Щогодини куранти показують маленьку виставу за участю 12 апостолів, смерті та людських пороків. А ще, розглядаючи астрономічний годинник, (і добре розбираючись в астрономії та фізиці), можна дізнатись середньоєвропейський, старочеський та зоряний час, до того ж вирахувати зодіакальне розташування Місяця і Сонця. А тепер, увага, цей годинник у нинішньому вигляді виготовлений у 1410 році!

Лайфак: приходити сюди також краще у вранішні години, коли ліниві туристи ще сплять. З квітня по жовтень на Староміську вежу можна піднятись, звідти відкривається непогана панорама на місто.

На що ще звернути увагу? На величний Тинський собор або Храм Діви Марії перед Тином. Власне, не звернути на нього увагу неможливо, погляд одразу приковують дві величні готичні башти.

Лайфак: вхід в храм з боку площі, під аркадами.

Якщо хочете побачити справжню Прагу або, як люблять повторювати екскурсоводи, відчути її дух, спробуйте відшукати Карлову вуличку, вона веде від Малої площі до Карлового моста. Це вузенька, звивиста пішохідна вуличка з безліччю пекарень, пивних (це ж Прага!) та затишних сувенірних крамничок.

Наостанок, можете зазирнути до Музею шоколаду. Він поруч з Староміською площею. Шоколадом вас пригостять ще на порозі, потім розкажуть про історію виникнення цих ласощів, а під кінець запропонують самому побути в ролі кондитера. Ця маленька солодка пригода чудово доповнить ваш тур вихідного дня в Празі. Адреса музею Celetná 557/10. Режим роботи з 10:00 до 19:00.

Празький Град

Град Празький
Празький Град

Ваша поїздка в Прагу на вихідні буде неповною, якщо ви не відвідаєте Празький Град – серце Праги і найбільшу фортеця Чехії, яка височіє над містом і робить його таким унікальним.

Всередину Празького Граду можна потрапити через парадні ворота з почесним караулом. Караул урочисто змінюється щодня опівдні і це дійство збирає біля себе купу туристів, не пропустіть, воно варте уваги.

Празький Град розділений на три двори на різних рівнях. Першим вас зустрічає «Почесний» двір, де знаходиться Терезіанський палац. Через ворота Матіяша можна потрапити в другий двір, тут розміщена каплиця Святого Хреста, два фонтани і колодязь з кованими куполоподібними гратами, які збереглись тут ще від Ренесансу.

І нарешті, в третьому дворі на вас чекає знаменитий собор Святого Віта. Величний, готичний храм, який майже пригнічує своєю монументальністю і водночас вселяє блаженне тремтіння.

Собор Святого Віта було зведено в 1344 році, після цього він ще багато разів перебудовувався і вдосконалювався, аж поки не набув нинішньої форми.

Висота центральної башти складає 100 метрів (нагорі є оглядовий майданчик, якщо ви згодні подолати 300 кам’яних сходинок).

Внутрішній інтер’єр заслуговує окремої уваги, адже він розкішний і дуже багатий: золото, немов мереживні стіни, численні скульптури, пишно прикрашена різьбленням кафедра. Особливу увагу зверніть на вітражі, саме вони створюють ілюзію сонячного світла навіть в найпохмуріший день.

Відвідавши собор, обов’язково зазирніть на Злату Вуличку (Zlataulicka). Колись тут жили справжні алхіміки і проводили свої дні в пошуках філософського каменю. Вуличка дуже колоритна і тут виходять чудові фото, а ще є купа сувенірних крамничок.

Вхід в Празький град платний. Вартість квитка залежить від об’єктів, які ви хочете відвідувати. Лайфак: якщо вас не цікавить жоден з музеїв і вистачить побічного огляду собору, ви можете зайти безкоштовно, але робити це краще не з парадного входу.

Продовжуючи радити вам, як провести тур на 3 дні в Празі, рекомендуємо виходити з Празького граду через Східні ворота, що ведуть до Малої країни, так ви зможете сповна насолодитись розкішними панорамами Праги та Фюрстенбергзького саду. І до того ж абсолютно безкоштовно!

А далі пройдіться кольоровою вуличкою Новий світ, яка починається від перехрестя Кановніцької і вул. У Брусниці, спускається по схилу і закінчується біля Чернінської вулиці. Саме такою була Прага за часів королів.


Якщо у вас дуже мало часу на поїздку в Прагу на вихідні, рекомендуємо відвідати саме ці місця. Нехай це не покаже вам всієї багатогранності чеської столиці, але скласти загальне враження ви зможете і, запевняємо вас, ви обов’язково повернетесь. А в наступній статті ми розповімо про не таку типову Прагу. Чекайте!


Поїхали з нами!