«Побачити все» – майже вся Прага за 3 дні. Частина ІІ | Поїхали з нами!
  • Львів, вул. Кн. Ольги 114 - АКВАПАРК
    (067) 676 88 22
  • Львів, пр-т Ч.Калини 51 - Сихів, напроти Верхнього "Шувару"
    (067) 676 88 86


«Побачити все» – майже вся Прага за 3 дні. Частина ІІ

Чехія, Прага
Прага, Чехія

Продовжуємо розвивати тему: «Що відвідати в Празі, якщо ви приїхали лише на кілька днів?». В минулій статті ми говорили про відомі місця, які не оминають туристи, плануючи свій відпочинок в Празі. Сьогодні ми пропонуємо віддалитися від центру і подивитися на Золоте місто дещо з іншого ракурсу.

День ІІ

Вишеград

Вишеград
Вишеград

Отже, пропонуємо 2й день вашого відпочинку в Празі присвятити Вишеграду – це негласний конкурент Празького граду. Він теж знаходиться на одному з найвищих пагорбів Праги і теж має на своїй маківці величний собор Св. Петра і Павла. До речі, в парку перед собором люблять відпочивати місцеві, тому, піднявшись на гору, не дивуйтесь, якщо побачите там купу народу зайнятого поїданням бутербродів.

Що подивитись у Вишеграді? Звичайно, собор Св. Петра і Павла – це дещо похмурий, але дуже урочистий готичний храм. Зверніть увагу, що на головному неоготичному порталі зображена сцена Страшного суду. За легендою в храмі зберігається прах римського воїна, що проштрикнув списом тіло Христа на Голгофі.

Лайфак: у вівторок храм закритий для відвідувань.

Ще на Вишеграді можна відвідати каземати та готичне підземелля, ну і звичайно, оглядові майданчики. На нашу скромну думку, найкрасивіші панорами Праги відкриваються саме з Вишеграду.

Лайфак: найкращий оглядовий майданчик знаходиться біля казематів. І ще обов’язково підіть на екскурсію до казематів. Вона того варта! Зазвичай, екскурсія стартує біля Цегляних воріт.

Ще один лайфак: приходити в Вишеград краще зранку. По-перше, туристів менше, по-друге, до обіду краще освітлення для фото.

Пагорб Петршин

Петршин пагорб
Пагорб Петршин

Змиріться з тим, що всю вашу поїздку по Празі ви будете підніматись і опускатись, адже місто розміщене на пагорбах. Та в цьому є плюс: Прага – надзвичайно панорамне місто.

Отже, Петршин пагорб – місцина містична. В давнину тут було язичницьке капище Перуна, а зараз парки та сади, празька Ейфелева вежа, обсерваторія та ще багато чого іншого.

Як відпочити на Петршинському пагорбі кожен вирішує сам. Можна пройтися по одному з 8ми садів, майже всі вони відкриті для туристів, а восени можна ще й фруктів назбирати. Можна відвідати дзеркальний лабіринт і побродити серед своїх відображень або навідатися в обсерваторію Штефаника і поспостерігати за небесними світилами.

Що радимо відвідати в цій частині Праги ми?

Штефаника обсерваторія
Обсерваторія Штефаника

Обов’язково навідайтесь до молодшої сестри Ейфелевої вежі. На горі є оглядовий майданчик. Так, ми вас не здивували, в Празі повно оглядових майданчиків, бо повно пагорбів, але вид з кожного різний. Наприклад, звідси можна побачити собор Св. Віта на всю величину. Вежа працює з квітня по жовтень щодня (10: 00-22: 00), а з листопада по березень – по вихідних (10: 00-17: 00).

Лайфак: найгарніший вид з вежі відкривається після заходу сонця. Тому, якщо будете організовувати вечірній відпочинок в Празі направляйте свої стопи на Петршин пагорб. Вежа працює до 10ї вечора.

Ви собі ніколи не пробачите, якщо під час поїздки в Прагу не відвідаєте обсерваторію Штефаника. Навіть, якщо ви будете на Петршиному пагорбі вдень або ви не фанат астрономії, все одно зайдіть. Вдень тут можна поспостерігати за спалахами на Сонці, а ввечері – за Місяцем та планетами Сонячної системи. Телескопи обсерваторії настільки потужні, що дозволяють зазирнути за межі нашої планетарної системи, побачити туманності, зоряні скупчення та галактики. Ви точно не пошкодуєте!

Якщо ваша поїздка в Прагу на вихідні припаде на період цвітіння троянд, обов’язково відвідайте трояндовий сад на Петршиному пагорбі. Тут зібрано понад 10 000 троянд зі всього світу. Ми вже мовчимо про запаморочливий аромат.

День ІІІ

Ботанічний сад празький
Празький ботанічний сад

Чим далі заходить наша подорож Прагою, тим більш екзотичні місця ми вам показуємо. На черзі тропічні джунглі, виноградник, японський сад і рідкісні породи дерев і все це за кілька кілометрів від центру Праги. Ми говоримо про Празький ботанічний сад.

Сад зручно вмостився на правому березі Влтави між празьким зоопарком та Тройським замком. Їхати туди далеченько, тому туристів в ботанічному саду мало, зате подивитись є на що.

Найвідомішою частиною саду є оранжерея Фата Моргана, однак до нього також відноситься зовнішня експозиція з виноградником і японським садом. Крім того, є ще Турецький і Середземноморський сади. Разом 50 га неземної краси, якій навіть взимку є чим здивувати.

Лайфак: доїхати до Ботанічного саду можна на метро від станції метро Nadraji Holesovice або автобусом № 112, виходити на зупинці «Зоопарк».

Празька Венеція

Венеція празька
Празька Венеція

Але це ще не кінець, ми розкажемо, що ще відвідати в Празі. І одним із найколоритніших, але чомусь маловідомих місць є празька або чеська Венеція. Тут по вузькому каналу тече річка Чортівка. Прилеглі будинки піднімаються прямо з води, а навесні і влітку з протилежного берега живописно спускається пишна зелень парку Кампа. Через річку перекинуто місток закоханих, де пари за традицією залишають замочок з ініціалами на щастя. Тож доповніть свій відпочинок в Празі таким чудовим місцем.

Поблизу є ще кілька цікавих місцин, наприклад, водяний млин, який тут називають Чортовим. Не зовсім зрозуміло, за що він отримав таку назву, можливо, вона пішла від назви річки. Але у чехів з цього приводу є легенда. Начебто колись млин належав сварливій бабі, яка пересобачилась зі всіма сусідами і інакше, як чортицею, її позаочі не називали. Проте жінка пишалась таким прізвиськом і навіть намалювала на млині сімох чортів. Звідти і пішла назва.

Але і це ще не все. Поруч є найвужча вуличка Праги і називається вона, звичайно, Чортівка, а друга її назва П’яний провулок (обидві назви неофіційні). П’яним провулком вуличку прозвали через старий винний ресторанчик, з якого відвідувачі виходили порядком захмелілі. До речі, він існує і дотепер, тут можна купити хороше чеське вино. Зауважте, до оплати приймають тільки готівку.

Свою поїздку в Прагу радимо закінчити чашечкою справжньої, міцної кави. Для цього чудово підійде Музей кави на вулиці JanaZajice, 7. Вхід платний, але в суму входить ароматна кава і купа цікавих історій.


Гарного вам відпочинку в Празі і до нових зустрічей!


Поїхали з нами!