Легенди Кракова: де вони живуть і як їх знайти? | Поїхали з нами!
  • Львів, вул. Кн. Ольги 114 - АКВАПАРК
    (067) 676 88 22
  • Львів, пр-т Ч.Калини 51 - Сихів, напроти Верхнього "Шувару"
    (067) 676 88 86


Легенди Кракова: де вони живуть і як їх знайти?

Польща, Краків
Краків, Польща

Ви лінивий турист і щоразу розриваєтесь між необхідністю далеко їхати та витрачати гроші і небажанням сидіти вдома? У нас є для вас ідеальний варіант: дешево і недалеко. Ми говоримо про тури в Краків зі Львова. Якраз те, що треба, щоб з користю провести короткі, теплі, осінні дні.

Короткий туристичний путівник Кракова

Краків для Польщі, як Львів для України, тобто є на що подивитись і де сфотографуватись. А ще тут майже кожен будинок, кожен пагорб і навіть кожне дерево має свої легенди. Отже, поговоримо про місця, які варто відвідати в Кракові.

Ринкова площа

Площа ринкова
Ринкова площа

Починати знайомство з містом краще з його центру, тому прямуйте на Ринкову площу. А тут можна зазирнути до Суконних рядів, Ратушної вежі і Маріацького костелу.

Суконні ряди або Суконниці – це ніщо інше, як критий сувенірний ринок. Навіть, якщо ви не збираєтесь нічого купляти, радимо там прогулятись і прицінитись. До речі, шановні панянки, там продають дуже гарні прикраси з бурштину та мережива.

Елегантна готична ратуша буде цікава, передусім, розкішним оглядовим майданчиком, майже на самій маківці (того, хто піднімався на Львівську ратушу, кількість сходинок не злякає). Зате є можливість побачити величну панораму Кракова.

Не оминайте увагою Маріацький костел. З найвищої вежі костелу 4 рази на день грає трубач. За легендою у XVI ст. його колега врятував місто від татарського нападу, попередивши жителів про набіг. Ось так елегантно йому до тепер віддають шану, тим більше, що в наш час набіги на Краків здійснюють, хіба що туристи. А ще довірливих гостей міста переконують, що гра трубача приносить удачу, якщо не на все життя, то на кілька днів точно.

До слова всередині костел надзвичайно гарний і самобутній, особливо різьблений вівтар, обов’язково зайдіть, ви отримаєте справжню естетичну насолоду.

Вавельський королівський замок

Замок вавельський королівський
Вавельський королівський замок

Гуляючи Старим містом Кракова, ви рано чи пізно натрапите на Королівський замок (погодьтеся, не помітити величезну кам’яну споруду доволі важко), це ще одна визначна пам’ятка Кракова.

Вавельський замок – це цілий архітектурний комплекс. Королівські покої знаходяться поруч з каплицями, найвідоміша з них – каплиця Зігмунда. Тут висить величезний дзвін, що носить теж саме ім’я. Легенда говорить, що на дзвін можна подивитися лише один раз і загадати лише одне бажання, вибравши або гроші, або кохання.

Лайфак: вхід в замок безкоштовний щопонеділка з квітня по жовтень (з 09:30 до 13:00) і щонеділі з листопада по березень (з 10:00 до 16:00). Проте вхід в самі музеї платний. Його вартість коливається залежно від сезону.

І якщо вже говорити про цікаві місця Кракова, не забудьте подивитись на Вавельського дракона – такий собі символ міста. Легенди та перекази розповідають, що за правління першого короля Крака (засновника міста) в околицях з’явився дракон, який їв не надто зговірливих селян, що не хотіли ділитись вівцями. Вбити звіра король послав двох своїх синів. І ті впорались з завданням, перехитривши дракона, і нагодувавши його овечою шкурою набитою сіркою. Щоправда брати так і не змогли поділити титул переможця і один вбив іншого. Отака от історія. Так чи інакше, але з тих часів дракон – символ міста.

Барбакан

Барбакан вежа
Вежа Барбакан

Продовжуємо наш екскурсійний тур в Краків, на черзі його історичне минуле – вежа Барбакан – середньовічний форпост, який боронив місто від ворогів. В наш час вежі немає від кого боронитись, але тепер всередині частенько влаштовують костюмовані бали та раути. Вежа відкрита для відвідування з квітня по жовтень.

Казимеж

Казимеж
Казимеж

Казимеж – це єврейське місто, яке з часом стало частиною Кракова. Тут і досі живуть ортодоксальні євреї, а синагог більше, ніж костелів (і це в надзвичайно набожній Польщі). Цікавий він тим, що архітектура тут кардинально відрізняється від решти міста та й атмосфера панує особлива.

Колегіум Маюс

Маюс колегіум
Колегіум Маюс

Пропонуємо включити до свого екскурсійного туру в Кракові колегіум Маюс – це найстаріша частина Ягеллонського університету, власне це найстаріша університетська будівля у всій Польщі. Готичні коридори, вузькі вікна та затерті сходи не залишать вас байдужими. Все тут дихає легендами та університетськими байками.

Особливо цікавою є справжня алхімічна лабораторія, збережена в практично первозданному вигляді. Алхімічні прилади належали самому Копернику. Крім того, тут знаходиться кілька оригінальних текстів великого астронома, а також найстаріший у світі глобус (1510 року), на якому зображена Америка.

Не полінуйтесь зазирнути до ботанічного саду Ягелонського університету та відшукати 200-літній дуб – місцеву гордість.

Вольський ліс

Ліс Вольський
Вольський ліс

Цікаві місця Кракова – це не лише архітектура, а й, наприклад, справжнісінький ліс – Вольський ліс і він знаходиться прямо в Кракові. Причому це найбільший лісопарк в країні, площею в 400 га.

Мабуть, у вас виникло питання: «Чи часто там губляться люди?» Особливо, необачні туристи. Нечасто, адже всі доріжки промарковані і на кожному кроці є вказівники. Тож, якщо втомитесь від міського шуму, сміливо йдіть сюди. Це буде чудовим закінченням екскурсійного туру в Краків.


То як, ми вас переконали? Купуєте тури в Краків на найближчі вихідні? Тоді зазирніть до нас в офіс, ми підберемо оптимальний варіант.


Поїхали з нами!