Єгипет. Все про Єгипет. Тури в Єгипет | Поїхали з нами!
  • Львів, вул. Кн. Ольги 114 - АКВАПАРК
    (067) 676 88 22
  • Львів, пр-т Ч.Калини 51 - Сихів, напроти Верхнього "Шувару"
    (067) 676 88 86


Єгипет. Все про Єгипет

Єгипет. Все про Єгипет
Єгипет. Все про Єгипет

Ми анітрохи не перебільшимо, якщо скажемо, що тури в Єгипет входять в трійку лідерів за популярністю серед українських туристів. Щодня нескінченний потік відпочиваючих «штурмує» знамениті піраміди, сфінкса та старовиннє місто Луксор. Про дайверів і говорити нічого: їх тут по три десятка на кожен риф. То ж якщо вас не лякає велика шумна компанія таких самих як ви шукачів пригод – відпочинок в Єгипті вже чекає на вас.

Регіони та курорти

Адміністративний поділ країни дещо незвичайний, точніше абсолютно не типовий. Якщо ви пам’ятаєте уроки історії/географії в школі (сумнівно, але все-таки))), то знаєте, що древній Єгипет поділявся на Нижній, Середній і Верхній. Цей поділ зберігся і до наших днів.

Нижній Єгипет

Піраміди в Єгипті
Піраміди в Єгипті

Не намагайтесь застосовувати логіку, щоб це зрозуміти, адже всі найважливіші адміністративні об’єкти, курорти і міста, в тому числі, Каїр та славнозвісна Гіза, знаходяться в Нижньому Єгипті. Він розташований в самісінькій дельті Нілу, на півночі країни. Тут сконцентровані майже всі історичні пам’ятки та цікаві місця країни, тому багато екскурсій по Єгипту орієнтовані саме на цей регіон. Крім того, тут процвітає дайвінг до затонулих літаків та кораблів часів ІІ Світової.

Середній Єгипет

Частина долини Нілу, що ділить історичні Верхнє і Нижнє царства. Але найчастіше його поселення та пам’ятки зараховують до Верхнього Єгипту.

Верхній Єгипет

Ми сказали, більшість пам’яток зосереджено у Нижньому Єгипті, але не всі. Щоб побачити Долину Царів, гробницю Тутанхамона, Карнакський храм, величний комплекс в Абу-Сімбелі і колос Мемнона, треба перебратися у Верхній Єгипет, що розкинувся вздовж Нілу.

Синайський півострів

Шарм-ель-Шейх
Шарм-ель-Шейх

Окремо потрібно виділити Синайський півострів, адже тут сконцентрувались всі курорти Єгипту. Щоб ви правильно розуміли масштаби, 80% будівель на острові – це готелі і лише 3% належать місцевим жителям. Головні центри життя – Шарм-ель-Шейх і Дахаб.

Узбережжя Червоного моря

Тут з комфортом розмістились всі курорти, які не влізли на Синайський півострів, зокрема, Хургада, Марса-Алам і Ель-Гуна. Курорти в Єгипті працюють за системою «все включено», а що ще треба для щастя українському туристу?))

Клімат

Клімат чітко поділяється на 2 сезони: спекотний літній (квітень-жовтень) і прохолодний зимовий (листопад-березень). Оскільки країна примикає до пустелі Сахара, клімат тут тропічний пустельний, а на вузькій смузі уздовж морського узбережжя Єгипту – субтропічний.

Море в Єгипті тепле весь рік: середня температура води влітку +26 … + 28 °C, взимку +20 … + 22 °C. Щоправда взимку незайвим буде захопити з собою кілька теплих речей, ночі тут бувають холодні, до +15 °C і нижче.

Пляжі

Пляжі Єгипту
Пляжі Єгипту

Пляжі Єгипту – це одна з тих речей, які щороку приманюють сюди тисячі туристів. Чисті, з прогрітим дрібним пісочком, ммм… Отже, коротко пробіжимося пляжами, адже від того, де саме ви оберете відпочинок в Єгипті, буде залежати якість пляжу.

В Олександрії пляжі піщані і майже всі муніципальні. Власними ділянками на узбережжі в цьому регіоні володіє дуже незначна кількість готелів тому, якщо ви не готові до «густонаселених» пляжів, можливо є сенс підібрати щось інше.

А от в Хургаді справа складається зовсім інакше: у деяких готелів є навіть свої невеликі коралові рифи. Пляжі теж піщані, пологі, щоправда деякі лагуни створені штучно. Проте не варто хвилюватись, це жодним чином не впливає на якість відпочинку.

На узбережжі Шарм-ель-Шейха та в затоці Наама-Бей купатись без спеціального взуття можна лише в спеціально відведених зонах, означених буйками. Справа в том, що тут дуже багато коралових рифів, об які можна легко поранитись. Єдиний натуральний піщаний пляж в Шармі – затока Шарм-ель-Майя: тільки там можна купатися босоніж.

Якщо ви плануєте пірнати або хоча б позайматись снорклінгом, рекомендуємо коралові пляжі Хадаба, затоки Шаркс-Бей, затоки Набк. Майже на всіх пляжах в цих районах корали починаються мало не від самого краю води і тягнуться на 15-30 м. Тільки уявіть, весь дивовижний світ Червоного моря у вас під ногами! Щоправда з дітьми сюди краще не приходити, малюки можуть легко поранитись.

Розваги, історичні пам’ятки, екскурсії в Єгипті

Дайвінг в Єгипті
Дайвінг в Єгипті

В країні існує 4 туристичні центри – це піраміди, Сфінкс, храми Луксора і Долина царів. Як правило, всі вони включені в найпопулярніші екскурсії по Єгипту, на які можна записатись навіть, якщо ви відпочиваєте далеко від центру. Крім того, сама по собі цікава столиця країни – Каїр. Тут є численні мечеті, старовинні будівлі та найбільший ринок на Близькому Сході Хан-ель-Халілі.

Ну і звичайно ж дайвінг! Ми не могли про нього не згадати, адже славнозвісні коралові рифи Червоного моря, ледь не відоміші за піраміди! Тут навіть пропонують спеціальні дайв-екскурсії!

 

Тури в Єгипет подарують вам море незабутніх відчуттів і порадують не лише вас, а й ваш гаманець! Замовляйте тури у компанії «Поїхали з нами».


Поїхали з нами!