Відпочинок в Хорватії. Все про Хорватію | Поїхали з нами!
  • Львів, вул. Кн. Ольги 114 - АКВАПАРК
    (067) 676 88 22
  • Львів, пр-т Ч.Калини 51 - Сихів, напроти Верхнього "Шувару"
    (067) 676 88 86


Відпочинок в Хорватії. Все про Хорватію

Все про Хорватію
Все про Хорватію

Хорвати не люблять подорожувати – а навіщо кудись їхати, якщо на відпочинок всі приїжджають до них? Тут є все, чого б могла побажати стомлена душа туриста, яка щойно вийшла у відпустку – неперевершені природні ландшафти, кришталево чисте Адріатичне море, старовинні міста та мальовничі селища і майже безмежна місцева гостинність. Запевняємо, ви покинете Хорватію з гострим, майже непереборним, бажанням повернутися сюди знов.

Курорти Хорватії

Територіально країна поділяється на 3 великі курортні зони.

Південна Далмація

курорт Хорватії – Дубровник
курорт Хорватії – Дубровник

В цьому регіоні розташований найбільш відомий курорт Хорватії – Дубровник та курорти Колочеп, Листів, Корчула і Млет, Млини, Неум, Плат, Слано і Цавтат.

Південна Далмація – край вин і знаменитих хорватських устриць. Мальовниче середземноморське узбережжя з розсипом старовинних міст та містечок, незліченною кількістю унікальних островів та, здається, безкінечним морем.

Особливої уваги заслуговує Дубровник – ця химерна суміш Амстердаму та Венеції причаровує з першого погляду (до речі, італійці люблять «хорватську Венецію» не менше за власну). Якщо ви любите атмосферу старовинних міст, надзвичайно добре збережена архітектура епохи Відродження та теракотові дахи справлять на вас незабутнє враження.  

Але найбільш привабливе тут Адріатичне море, в Хорватії і воно незвичайне. Дно узбережжя вкривають білосніжні плити мармуроподібного кварциту, які вночі просто фантастично підсвічують воду. Це насправді казкове видовище, яке потрібно бачити на власні очі!

Середня Далмація

Спліт
Спліт

Регіон включає в себе міста-курорти: Водиці, Шибеник, Прімоштен, Трогір, Спліт, Брела, Башка-Вода, Макарська, Тучепі, Підгора, острови Брач і Хвар.

Середня Далмація – це основна курортна зона країни: надзвичайна природа, величезна кількість затишних бухт і заток, пляжі з дрібною галькою, нескінченні хвойні ліси, що підступають до самої води і просто дивовижне повітря – суміш морського бризу та терпкого аромату хвойного лісу. Саме цілюще повітря і висока концентрація йоду в морській воді стали причиною того, що в Середній Далмації відкрито багато лікувальних курортів.

А ще в цьому регіоні знаходиться два національні парки Корнаті і Крка. Корнаті – це архіпелаг, у складі якого налічується 140 островів, мальовничих шматочків суші у безмежній блакиті Адріатичного моря. Національний парк Крка названий в честь однойменної річки, що протікає на його території, утворюючи неймовірні каскади природних озер, зокрема всесвітньовідомі Плетвицькі озера.

Півострів Істрія

Півострів Істрія
Півострів Істрія

На півострові з комфортом розмістились такі курорти:  Умаг, Новіград, Пореч, Врсар, Ровінь, Пула, Медулін, Рабац, Опатія, Ловран, а також острови Бріоні і Крк.

Істрія – це заворожуюча суміш сходу і заходу. Півострів знаменитий своїм скелястим узбережжям, неперевершено гарними пагорбами, сосновими лісами і виноградниками, що можуть скласти гідну конкуренцію Італії. А ще тут виготовляють найчистіше в світі оливкове масло.

В регіоні процвітає еко-туризм. Тут прокладено безліч пішохідних та велосипедних маршрутів.

Перлинами Істрії вважаються міста-курорти Мотовун і Грожнян, побудовані на високих пагорбах, вони відкривають доступ до приголомшливо гарних панорам навколо міста. А коли на долини напливає молочно-білий туман, кам’яні стіни міст здаються кораблями у безкрайньому морі…

Окремою групкою стоять гірськолижні курорти Хорватії: Слеме і Платак, що радо приймають туристів, які приїхали на відпочинок до Хорватії взимку.

Слеме

В Слеме знаходиться найвища гірська точка країни – гора  Медведниця. Самі розумієте протяжність трас тут досить пристойна (в сумі близько 4 км). Найдовша траса 1090 м. Гірськолижні траси беруть початок майже від найвищої точки гори і спускаються в невеличкі місцеві села. Курорт більше розрахований на новачків та тих, хто шукає спокійного відпочинку.

Платак

По екстрим треба їхати в Платак. Тут загальна протяжність трас 10 км. Кожна з трас має окремий маршрут, вирубаний серед дерев. Є чотири «червоних» і три «синіх» траси. Також на території курорту працює сноупарк з трамплінами 5-15 метрів і джибовими фігурами різної конфігурації.

Клімат Хорватії

Якщо десь і існує аналог раю на Землі, то це місце в Хорватії, клімат тут справді райський. По-перше, це найбільш сонячна країна Європи (мова йде про узбережжя). На рік припадає аж 2600 сонячних годин. По-друге, влітку температура тримається в комфортних +25С … + 26С.

В горах та в центрі більш прохолодно, там панує помірно-континентальний клімат. Крім того, в Хорватії сніжні зими, тому кататись тут на лижах одне задоволення.

Найкращий час для відпочинку на пляжах Хорватії – травень і вересень, море вже/ще тепле і відпочиваючих мінімум. Можна непогано відпочити і в жовтні, але в цей період море вже досить прохолодне.

Пляжі Хорватії

Пляж «Пунта Рата»
Пляж «Пунта Рата»

Гордість Хорватії – найчистіше море в Адріатиці, до нього додаються чисті та доглянуті пляжі (за цим суворо слідкує держава, тому у хорватів є чому повчитися). Пляжі в Хорватії – галькові, за виключенням пляжів Дубровника.

Туристи одноголосно визнали найкращими пляжі Макарської Рив’єри, що в Середній Далмації. Це мальовничий відрізок узбережжя довжиною 10 км.

Серед улюбленців публіки також можна назвати пляж «Золотий мис» на о. Брач. Родзинкою острова є старі виноградики і величезні насадження оливкових дерев, тому ви зможете не лише позасмагати, а й прогулятися в прохолодній тіні дерев.

Пляж «Пунта Рата» в Брелі неодноразово називали найкрасивішим в Європі. Він захищений від вітрів і штормів іншими островами, що обступають його з боків, а на самому узбережжі ростуть сосни, створюючи приємну тінь. Це ідеальне місце для неспішного розслаблюючого відпочинку на лоні природи.

Для тих, хто не любить галькові пляжі, рекомендуємо піщаний пляж «Баньє» в Дубровнику. Ще один плюс пляжу, він розміщений далеко від промислових зон міста, тому ви зможете на повні груди вдихати терпкий запах сосен та кипарисів і нічого більше)) До речі, неподалік знаходиться найвідоміший нічний клуб Дубравника – EastWestBeachClub.

Розваги, пам’ятки та екскурсії в Хорватії

Національний парк. Крк
Національний парк. Крк

Купляючи тур до Хорватії, майте на увазі, що є 3 речі які ви маєте обов’язково зробити: 1. Замовити екскурсію по Дубровніку; 2. На власні очі побачити легендарні Плетвицькі озера, а заразом і прогулятись по надзвичайно гарному національному парку Крк; 3. Опівдні зазирнути до не менш відомої печери Каліпсо.

Хорватія – це країна замків, по території країни їх розкидано надзвичайно багато, справжні фанати середньовічної архітектури можуть, навіть, влаштувати своєрідне турне)). Особливо радимо старовинний замок Фрідріхштейн на Кочевській горі.

Тури в Хорватію – це 100% відпочинок під вітрилами. Існує досить багато круїзних маршрутів як всередині країни, так і за її межі.

Дослідити можна не лише морське узбережжя, а й морське дно. Через надзвичайну чистоту Адріатичного моря і багатий підводний світ в країні процвітає дайвінг. Спробувати свої сили можуть і новачки, під пильним наглядом інструктора звичайно.

8 державних заповідників і 10 природних парків – це величезний майданчик для занять активним туризмом: альпінізм, рафтинг, кайякінг, польоти на дельтапланах пара планах – все це доступно для тих, хто не звик проводити відпустку, лежачи на пляжі.

 

Окремий напрямок тутешнього туризму – це лікувальний відпочинок в Хорватії. Цілюще повітря, наповнене морським бризом та ароматом хвої, величезна кількість термальних та мінеральних джерел – ось причина того, що сюди приїжджають не лише відпочити а й поправити здоров’я на одному з курортів.

 

Сплануйте свій яскравий відпочинок вже сьогодні, замовте тури в Хорватію у компанії «Поїхали з нами».

 Поїхали з нами!