Повний гід Прагою за 3 дні | Поїхали з нами!
  • Львів, вул. Кн. Ольги 114 - АКВАПАРК
    (067) 676 88 22
  • Львів, пр-т Ч.Калини 51 - Сихів, напроти Верхнього "Шувару"
    (067) 676 88 86


Повний гід Прагою за 3 дні

Прагу люблять ті, хто закоханий у старовину, кому перехоплює подих від старовинних кварталів і черепичних дахів, хто б не відмовився кілька тижнів пожити в позаминулому сторіччі або хоча б уявити себе там. 

Прага зберегла неймовірно великий спадок минулих століть. Побачити всі визначні місця Праги за 1 день нереально, але дуже часто свої умови нам диктує поїздка, а не навпаки. Тому свою розповідь ми розділили на: 1. Must to see; 2. Дуже бажано встигнути побачити; 3. Важливі місця в Празі, на які у туристів не вистачає часу. 

Отже, що варто подивитись, якщо на відпочинок в Празі у вас всього лиш 1 день. Насправді у вас є два варіанти: детально дослідити центр Праги, з його сувенірними лавками і пивними, або забити на все і одразу йти в Празький Град. Обидва варіанти втиснути в один день не вдасться, буде, як у відомому прислів’ї: «За двома зайцями поженешся, жодного не піймаєш». 

Для розповіді ми обрали перший варіант, тому розповідь про Празький Град чекайте в наступних статтях.

Історичний центр Праги

Де варто побувати в центрі Праги? Насправді Старе місто дуже компактне й затишне. Ось наш приблизний маршрут вашого активного відпочинку в Празі: Староміська Площа – вул. Целетна – Карлів міст — Єврейський квартал. Вся прогулянка має зайняти +/- 5 годин. 

Мабуть, найважливіше місце в старій частині Праги – це Староміська площа. Це квінтесенція всього чеського, це серце міста, саме так воно виглядало задовго до нас і, маємо надію, виглядатиме ще не одне століття.

На Староміській площі панує особлива атмосфера. Площу наповнюють вишукані будинки різних епох: готика, рококо, бароко, ренесанс. Не надто вертіть головою, коли будете оглядати всю цю красу, а то земля втече з під ніг))) Кожен будинок на площі має своє ім’я: «Біля білого єдинорога», «Біля кам’яного баранчика», «Біля синьої гуски», «Біля золотого ангела». Раніше ці назви підтверджували вишукані скульптури на фасадах будинків, але, на жаль, не всі вони збереглись. В більшості цих будинків зараз музеї: по-перше, доглядати за будинками, що є історичними пам’ятками, досить накладно, по-друге, хто захоче жити у вічному туристичному гаморі. А туристи тут є весь рік! 

 

 

Що варто відвідати в Празі, на Староміській площі? Площа має кілька яскравих орієнтирів. Перший – це готичний Храм Діви Марії перед Тином або Тинська Церква. Цікаво, що дві її гостроверхі вежі символізують жіноче та чоловіче начала. Зараз храм не діючий, але він відкритий для відвідування і тут часто проводять концерти. Вхід до храму з дворика і по понеділках він закритий.

Поруч знаходиться цікава будівля з яскраво-червоним черепичним дахом – це палац Кінських. Зараз там розміщена експозиція Національної галереї Праги, тож справжні поціновувачі живопису, ласкаво просимо. Наступні два орієнтири – це пам’ятник Яну Гусу — національному герою, який відстоював самобутність Чехії, та костел Святого Мікулаша — головний діючий храм гуситської церкви в Чехії. Сюди, до речі, вечорами можна прийти послухати орган. Взагалі чехи не надто релігійна нація, велика кількість храмів перетворена або на музеї або на концертні зали органної музики. Ну і останній орієнтир – це легендарний астрономічний годинник на міській ратуші, який заслуговує окремої уваги.

Астрономічний годинник в Празі

Є визначні місця в Празі, про які знають навіть ті, хто тут жодного разу не був і до них належить астрономічний годинник. Ви можете уявити, що такий надзвичайно складний і неймовірно точний механізм було створено в темні часи Середньовіччя?! За не популярною легендою майстра, який його створив, по закінченню робіт, осліпили, щоб він, не дай боже, не повторив цей шедевр.

У верхній частині годинника розміщений астрономічний циферблат, нижче — календарний. З допомогою годинника можна стежити час одразу в трьох вимірах: середньоєвропейському (римські цифри), зоряному (стрілки з Місяцем та Сонцем). 

Календарний годинник не менш цікавий. Зовнішній мідний диск має 395 секцій, в кожній є кілька віршованих рядків про позначений день року. В центрі внутрішнього диска розміщено герб Праги, а по зовнішньому краю намальовані знаки зодіаку та картини сільського побуту в кожний з 12 місяців. 

Здавалося, цей годинник можна роздивлятись безкінечно, але і це ще не все. Щогодини куранти годинника оживають і дають маленьку виставу. У вікнах над годинником з’являються фігурки 12 апостолів та Христа. А зображені 7 гріхів починають свої щоденні ритуали: жадібність трясе гаманцем, марнославство милується на себе в люстерко, а Смерть так ненав’язливо перевертає піщаний годинник, нагадуючи, що ми не вічні. Радимо приходити до годинника рано вранці, коли більшість туристів ще спить.

Ну, а ми покидаємо центр Праги і рухаємось далі пішохідною вулицею Целетна. Вона з’явилась на місці захисних мурів, які обороняли Стару Прагу від навали татарської орди, а свою назву отримала завдяки пекарні та особливим булочкам. А ще Целетна є частиною Королівського шляху, який пролягає через Порохову вежу, Староміську площу, Карлів міст та Празький Град. Саме цим шляхом прямували чеські королі під час урочистих свят.

 

Тут є доволі цікавий будинок з не менш інтригуючим ім’ям «Біля Чорної Матері Божої». Незвичайний він тим, що геть вибивається з навколишнього архітектурного ансамблю, адже збудований в стилі кубізму. А ще кажуть, тут колись була штаб-квартира чеських Тамплієрів. 

З Целетної йдемо до легендарного Карлового моста, щоб помилуватись величною Влтавою та загадати бажання (перевірено – збувається). Сюди теж краще приходити зранку, бо за туристами ви не побачите самого моста. 

Ну, а далі ми продовжимо свій відпочинок в Празі в єврейському кварталі. По дорозі варто звернути увагу на величезний храм – це костел Св. Якуба, третій за величиною в Чехії, тут поховано досить багато видатних постатей. До слова, в храмі теж проводяться концерти, адже тут неперевершена акустика.

Єврейський квартал

Єврейський або Йозефів квартал – один з найстаріших в Празі, а може і в Європі. Це одне з тих місць, де зароджувалось місто. Євреї тут селились ще з 10го століття. Звичайно, з того часу квартал не раз перебудовувався, найбільша перебудова була в ХІХ ст., але збереглось і кілька старовинних будівель. Це 6 синагог, давнє єврейське кладовище, церемоніальний зал, ратуша. В сучасній Празі Єврейський квартал – це фешенебельний район з бутиками та дорогими магазинами.

Ось таким може бути ваш перший день відпочинку в чеській Празі. Де ще варто побувати в Празі, ми розповімо в наступних статтях. Слідкуйте за розсилкою і до зустрічі!


Поїхали з нами!