Відома/невідома Венеція. Частина І Відома Венеція

Італія, Венеція
Венеція, Італія

А ви знали, що 7 з 10 туристів мріють побувати саме у Венеції? Воно й не дивно, Венеція, як справжня панянка, вміє інтригувати, спокушати і разом з тим тримати на пристойній відстані, адже ця пані хоче, щоб ви повернулись ще) А ви теж мрієте про поїздку до Венеції?

Чим буде дивувати красуня Венеція в Італії? Улюблені місця туристів

Венеції у Гранд-канал
Гранд-канал у Венеції

При першому знайомстві всі намагаються показати найкраще, так буде і тут, бо ваша поїздка Венецією почнеться з Гранд-каналу.

Гранд-канал – це не просто візитка, це обличчя Венеції. Саме такою вона вас зустрічає і проводжає. На берегах каналу розташовані найкрасивіші будівлі і знамениті палаццо, такі як Ка-д'Оро і Барбаріго. Тож навіть не вагайтесь, купуйте квиток на кораблик і починайте свій венеціанський відпочинок зі споглядання неймовірної краси.

Якщо Гранд-канал – це обличчя Венеції, то собор Сан-Марко втілення її душі. Велична споруда поєднує в собі монументальність, властиву всім древнім соборам і якусь невимовну легкість ажурних порталів, колонів та витончених куполів.

Але все найцінніше душа зберігає всередині. Саме в Сан-Марко зберігаються мощі апостола Марка. Він же є і покровителем міста. Крім того, в соборі зберігається багато цінних речей, які були привезені сюди після Хрестових походів. Найціннішим, безумовно, є золотий вівтар (Pala D`Oro) з 80 ікон, прикрашених золотом і дорогоцінним камінням. Ви можете не вірити, але його виготовляли найкращі митці протягом 5 століть!

Сан-Марко площа
Площа Сан-Марко

На площі Сан-Марко Венеція приймає гостей. Величезна площа може одночасно вмістити кілька сотень туристів. Щоправда, вам доведеться позмагатися за вільне місце з голубами. Годувати цих птахів у місті суворо заборонено, так влада намагається боротись з цим пернатим нашестям.

На щастя, відома площа Сан-Марко не голубами. Вона з усіх боків оточена відомим історичними будівлями: Палац дожів, дзвіниця, колони Святого Марка і Святого Теодора, собор, бібліотека.

Особливу увагу хочеться звернути на годинник на площі Сан-Марка. Часова башта є однією з найвідоміших споруд Венеції. А самому годинниковому механізму вже більше 500 років! Годинник не лише показує час, а й фазу місяця та положення сонця та місяця в системі зодіакальних сузір’їв. Ви ж пам’ятаєте, що годиннику 500 років? Від тоді він не перетерпів жодних суттєвих модернізацій.

Дожів палац
Палац Дожів

Ще одна візитка міста, без відвідин якої поїздка в Венецію була б неповною – палац Дожів. Він згадується у стількох книгах та фільмах, що не побачити його на власні очі – справжній злочин. Крім того, колишній палац уряду має прекрасні інтер’єри та величезну колекцію живопису.

Пропливаючи по Гранд-каналу, ви не могли не помітити легкий майже повітряний палац, який зачаровує своїм мережавним фасадом – це палац Ка-д'Оро або Золотий дім (колись його фасад був оздоблений сусальним золотом). Тут теж зберігається велика колекція живопису. Взагалі італійська Венеція, як покровителька мистецтв, зібрала досить вагому колекцію світових шедеврів, тому ваш відпочинок не обійдеться без відвідин хоча б однієї колекції.

Венеція вже не така молода панянка, але пам’ятає, що таке кохання і покровительствує закоханим. Саме для таких солодких зустрічей створено міст Зітхань. Якщо свою вашу поїздку у Венецію, ви ділите з коханою людиною, обов’язково зазирніть сюди.


Та, якщо ви вже не в перше приїхали у італійську Венецію, і все це бачили, не журіться, в наступній статті ми розповімо про нерозпіарені місцини міста на воді. Чекайте і до нових зустрічей.